Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
30. apríl 2020
0
564

Originálne alebo decentné

S trojrozmernými prvkami StoDeco môžete zrealizovať takmer každú predstavu.
Originálne alebo decentné

Pri stvárnení fasád sa tešia veľkej obľube plastické prvky StoDeco. Poškodeným starým stavbám vracajú ich pôvodný vzhľad, moderným stavbám dodávajú individuálne rysy. Architekt s nimi môže pri návrhu fasády ľahko vytvárať ucelené plochy, výrazové línie alebo ohniská pozornosti, 3D prvky sa výborne hodia aj pre šambrány, rímsy, oblúky, bosáže a ďalšie dekoratívne prvky interiéru alebo fasády.

Na mieru aj v sérii – záleží len na potrebách architekta
Architektonické prvky sú buď frézované z dosiek s milimetrovou presnosťou, alebo sú v zložitejších prípadoch vyrobené ako trojrozmerné, presne podľa požiadaviek architekta. Spektrum siaha od jemných reliéfov cez nápisy až po plastické povrchy, rovnako tak sa s nimi dajú zvýrazniť okenné otvory alebo geometrické štruktúry. Špecialitou sú historické dekoratívne prvky, ktoré spoľahlivo obstáli pri ochrane historických budov a pamiatok.

Preto nie je podstatné, či obnovujete historickú fasádu, alebo navrhujete moderný a originálny dizajn fasády novostavby. Vždy si môžete byť istí, že s plastickými fasádnymi prvkami StoDeco zrealizujete fasádu úplne podľa vlastných predstáv. Portfólio Sto zahŕňa štandardný rad a sadu prvkov, ktoré je možné individuálne prispôsobiť. K prefabrikovaným prvkom StoDeco patria lišty, profily alebo rímsy, veľká časť prvkov je určená pre vytváranie dekoratívnych rámov okolo okien a dverí. StoDeco prvky sa dajú použiť na pevný podklad, na silne zateplené fasády aj na predsadené odvetrávané fasády.

Základom je granulát Verolith, ktorý dáva prvkom StoDeco dokonalé vlastnosti
Nehorľavý minerálny materiál je kompaktný ako kameň, pevný, a napriek tomu veľmi ľahký. Dá sa z neho vyrobiť naozaj široké spektrum plastických prvkov, ktoré sa dajú inštalovať na všetky nosné podklady vo vnútri budovy a na fasáde. StoDeco prvky z Verolithu sú odolné proti vlhkosti, mrazu, tlaku, nárazu a sú vhodné aj pre prácu na pamiatkovo chránených historických budovách. Nízka tepelná rozťažnosť ide ruka v ruke s vysokou stabilitou hrán. Prvky je možné aplikovať bez použitia špeciálnych nástrojov.

Materiálové vlastnosti StoDeco prvkov sú prispôsobené fasádnym izolačným systémom Sto
A pretože povrch StoDeco prvkov poskytuje dobrú priľnavosť a je nastavený pre omietky a farby Sto, nie je problém prvky rýchlo a v najlepšej kvalite povrchovo upraviť. Povrch môže byť buď jednoduchý hladký, alebo so štruktúrovaným náterom či s úpravou so vzhľadom pieskovca. Optimálna priľnavosť je garantovaná v kombinácii s povrchovými úpravami a farbami Sto.

Vyžiadajte si zadarmo vzorky StoDeco prvkov z Verolithu
Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť - zaregistruje sa a my vám zadarmo pošleme ukážku StoDeco prvkov z minerálneho granulátu Verolith.

Súvisiace články

Sto Slovensko, s.r.o.SKStavať zodpovedne
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím