Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
24. december 2016
0
2348

Kampus LEAF Academy - projekt

Návrh ateliéru Bogle Architects zvíťazil vo vyzvanej súťaži na architektonické riešenie kampusu súkromnej internátnej školy.
Kampus LEAF Academy - projekt
Autori: Ing. arch Barbora MarkechováPlocha pozemku: 509,190 m2Návrh: 2014 - 2016Adresa: Veľká Šivava a Malá Šivava , Vištuk , SlovenskoPublikované: 24. december 2016

V malej obci Vištuk asi 30 km od Bratislavy sa plánuje výstavba kempusu LEAF Academy. Otvorenie je plánované na rok 2019. LEAF Academy je medzinárodná internátna škola pre študentov predovšetkým zo stredoeurópskeho regiónu. Celková výmera zóny je 509,190 m2. Pozemok sa nachádza 850 m južne od zastavaného územia obce Vištuk v lokalitách Veľká Šivava a Malá Šivava. Územie má mierne svahovitý reliéf s najvyšším bodom v centrálnej časti.

Centrálna kantína so zelenou strechou a amfiteátrovým sedením
Centrálna kantína so zelenou strechou a amfiteátrovým sedenímVizualizácia: Bogle Architects

Pôvodný koncept areálu a Masterplan pripravil architekt Peter Stec v spolupráci s Rakúskym ateliérom Soma. Medzinárodná firma Bogle Architects pracuje na architektonicko-urbanistickom stvárnení areálu. Ateliér má skúsenosti s výstavbou vzdelávacích a športových stavieb na miestach ako je Londýn, Singapur či Praha. Tím pod vedením Barbory ​​Markechovej pokračuje v prácach na detailných návrhoch jednotlivých budov. Projekt je rozdelený na šesť fáz, prvá z nich je plánovaná na kapacitu 400 študentov, 30-40 pedagógov a ďalších 20-50 zamestnancov. V tejto fáze sa bude výstavba odvíjať od verejného priestoru námestia umiestneného v strede pozemku, ktoré bude prepájať všetky výučbové objekty a v lete spolu so strechou kantíny plniť aj funkciu vonkajšieho amfiteátra. Na kempuse vznikne okrem kantíny aj telocvičňa, dva školské objekty a poslucháreň v rámci budovy s administratívnym zázemím. Ubytovacie kapacity pokryjú štyri internáty zoskupené v dvoch klastroch a tri bloky pre ubytovanie pedagógov. Silueta objektov so šikmou strechou je odkazom na lokálny ráz typickej dedinskej architektúry. Projekt vzniká už od začiatku s dôrazom na udržateľnosť a ekológiu. Budovy využívajú pasívne solárne zisky a prirodzené vetranie. Pri niektorých sa počíta so ziskom certifikácie BREEAM 'Outstanding'.

Pohľad na Internáty
Pohľad na InternátyVizualizácia: Bogle Architects

Areál by mal po dokončení poskytovať komplexné zabezpečenie potrieb svojich užívateľov. Bývať by tu mali okrem študentov aj učitelia s rodinami. Súčasťou bývania budú upravené multifunkčné vonkajšie plochy určené na šport, rekreáciu i výučbu v prírode. Vyučovacie priestory zahŕňajú „tradičné“ akademické časti kurikula ako aj objekty pre experimentálny program podnikavého líderstva (enterpreneurial leadership), viacúčelové triedy pre 25 študentov, seminárne triedy pre 15 študentov, špecializované laboratóriá, umelecké triedy a experimentálne variabilné priestory pre tvorbu študentov.

Budova pre výučbu podnikavého líderstva (Enterpreneurial Leadership)
Budova pre výučbu podnikavého líderstva (Enterpreneurial Leadership)Vizualizácia: Bogle Architects
Telocvičňa
TelocvičňaVizualizácia: Bogle Architects
Pohľad na centrálne námestie so školskými budovami
Pohľad na centrálne námestie so školskými budovamiVizualizácia: Bogle Architects

Podklady: Barbora Markechová, Bogle Architects

Poloha diela

Ing. arch Barbora Markechová
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím