Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
15. december 2021
0
486

Penta Real Estate spúšťa predaj štvrtej etapy projektu Bory Bývanie.

Výstavba Bory Na Hrádzi je v plnom prúde.
Penta Real Estate spúšťa predaj štvrtej etapy projektu Bory Bývanie.

(ZDROJ: PR spoločnosti Penta Real Estate) Rezidenčný projekt Bory Bývanie sa opäť rozrastá. Spoločnosť Penta Real Estate tento týždeň oficiálne spustila predaj v poradí už štvrtej etapy pod názvom Bory Na Hrádzi. Projekt prinesie do lokality spolu 306 bytov v šiestich bytových domoch s piatimi až šiestimi nadzemnými podlažiami. Výstavba bola zahájená v závere tohto leta a kolaudácia projektu je naplánovaná na štvrtý kvartál 2023.

Štvrtá etapa Bory Na Hrádzi ponúkne kvalitnú architektúru z pera architektonického štúdia Superatelier. V rámci etapy vzniknú dva sekciové bytové domy a jeden obytný blok pozostávajúci zo štyroch bytových domov osadených na spoločnej podzemnej garáži. Bytové domy sú situované tak, aby vytvárali vnútroblok s komunitným priestorom uprostred. Medzi dvoma súbormi bytových domov sa bude nachádzať športovo-rekreačný priestor pre aktívne trávenie voľného času.

Vizualizácie "Bory Na Hrádzi"
Vizualizácie "Bory Na Hrádzi"ZDROJ: Spoločnosť Penta Real Estate

Projekt ponúka pre záujemcov 1,5 až 4-izbové byty s lodžiami, predzáhradkami aj terasami. V ponuke budú aj 4-izbové penthousy s priestrannou terasou. V aktuálnej fáze predaja je dostupných prvých 33 bytov. Ponuka bude priebežne aktualizovaná a postupne rozširovaná o ďalšie byty v rámci všetkých bytových domov. V projekte vznikne celkovo 421 parkovacích miest, z toho 197 vonkajších a 224 v podzemných garážach.

Podobne ako pri predchádzajúcich etapách aj pri tejto bol kladený dôraz na riešenie verejných plôch medzi jednotlivými bytovými domami, v ktorých je okrem množstva zelene navrhnutá aj oddychová zóna s lavičkami a pergolou, ihrisko s hernými prvkami pre deti a tiež samostatné workoutové ihrisko a veľké hokejbalové ihrisko.

„Etapa Bory Na Hrádzi je určená skutočne pre každého, od mladých ľudí, ktorí hľadajú štartovacie bývanie, ale aj pre tých, ktorí hľadajú pokojné bývanie v tichšej zóne. Svoje si v nej nájdu určite aj rodiny s deťmi, keďže etapa ponúkne množstvo hracích prvkov pre najmenších. Budúci obyvatelia určite ocenia zelené oddychové zóny, workoutové ihrisko či cyklocestu. Veľkým benefitom je aj blízkosť nákupného centra Bory Mall, takmer dokončenej Nemocnice novej generácie Bory, či materskej školy,“ hovorí Alexandra Grič, riaditeľka predaja v Penta Real Estate Slovensko.

Mestská štvrť Bory

1. etapa Bory Prvé Domy je už dokončená, všetky byty z prvej fázy 2. etapy Bory Nový Dvor sú už tiež odovzdané ich novým majiteľom, druhá fáza 2.etapy Bory Nový Dvor sú spoločne s 3. etapou Bory Promenáda v procese výstavby, 5. a 6. etapa sú v procese prípravy. Projekt v rámci prvých štyroch etáp prinesie do lokality viac ako 1600 bytov. V novej mestskej štvrti Bory sa už aktuálne nachádza nákupno-zábavné centrum Bory Mall a viacero veľkých obchodných prevádzok. V rámci Borov stavia spoločnosť Penta Real Estate aj najmodernejšiu nemocnicu na Slovensku, ktorej otvorenie je naplánované v priebehu roka 2023. Celkovo tak v území vzniká moderná rezidenčná štvrť s vynikajúcim občianskym vybavením vrátane novej, už otvorenej, verejnej materskej školy.

Vizualizácie "Bory Na Hrádzi"
Vizualizácie "Bory Na Hrádzi"Zdroj : Spoločnosť Penta Real Estate

Vďaka svojej polohe a už vybudovanej dopravnej infraštruktúre s napojením na neďalekú diaľnicu D2 budú mať budúci obyvatelia Borov blízko aj do centra Bratislavy, ktoré je vzdialené necelých 15 minút jazdy autom. Blízkosť diaľnice zároveň zaručuje aj veľmi dobrú dostupnosť do blízkych miest, ako je Viedeň, Brno, Budapešť či Praha. Samozrejmosťou je aj napojenie zóny na existujúcu sieť mestskej hromadnej dopravy. V pláne je aj predĺženie električkovej trate z Dúbravky.

Viac informácií o lokalite Bory, o tom, ako sa buduje nová mestská štvrť, ale aj o tom aké plány má Penta Real Estata s Borami do roku 2030 si môžete vypočuť v Penta Podcaste tu. Hosťom bol Business Development Director pre rezidenčné projekty, Michal Rehák.

Vizualizácie "Bory Na Hrádzi"
Vizualizácie "Bory Na Hrádzi"Zdroj : Spoločnosť Penta Real Estate

O Pente Real Estate
Penta Real Estate je jedna z platforiem stredoeurópskej investičnej skupiny Penta, ktorá bola založená v roku 1994. Realitná divízia Penty má v súčasnosti 26 projektov na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku, pričom sa zameriava najmä na segment kancelárií, bytov a retailu. Na konci roka 2020 spravovala Penta Real Estate aktíva v hodnote 1,1 miliardy EUR.

Poloha na mape

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím