Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
4. január 2015
0
1256

Rukoväť udržateľnej architektúry

Vynikajúca publikácia pre všetkých, ktorých zaujíma problematika ekologického navrhovania. Základný prehľad o problematike udržateľného navrhovania.
Rukoväť udržateľnej architektúry

K dispozícii je tu:  http://issuu.com/archinfo4/docs/rua_32mbl?e=0

Pohľad z rôznych strán na problém navrhovania udržateľnej architektúry. Zatiaľ najkomplexnejšia syntetická publikácia na túto tému na Slovensku . 

V etape návrhu sa rozhoduje o celom výsledku. A práve aspekt energeticky úspornej, environmentálne ohľaduplnej a zároveň i esteticky a architektonicky kvalitnej architektúry stojí za to, aby mu architekti, špecialisti a investori venovali primeranú pozornosť. Prioritne je to v záujme budúceho používateľa objektu. Či už z hľadiska kvality obytného prostredia, z hľadiska úspor prevádzkových nákladov, alebo z hľadiska ochrany životného prostredia... Núti nás k tomu aj legislatíva a blížiaci sa horizont roku 2020 (smernice európskeho parlamentu a rady 2002/91/ES (EPBD I) a 2010/31/EU (EPBD II) o energetickej hospodárnosti budov).

"Udržateľné navrhovanie" nie je len o splnení predpísaných technických parametrov. Je to zložitý multidisciplinárny tvorivý proces, výsledkom ktorého by mala byť budova v ktorej sa budú prednostne dobre cítiť ľudia (jej používatelia) - a ktorá bude zároveň dobrá i po všetkých iných stránkach... Práve na takéto hľadiská sa zameriava kolektív autorov pod vedením profesora Roberta Špačka a docenta Henricha Pifka. Publikáciu spracovali špičkoví odborníci v tejto oblasti. Iniciatíva k vydaniu vyšla zo Slovenskej Komory architektov. Vydalo ju vydavateľstvo ARCHINFO v roku 2013.

Editori (bez uvedenia titulov): Robert Špaček, Henrich Pifko

Autori (bez uvedenia titulov): Julián Keppl, Lorant Krajcsovocs, Ján Legény, Peter Lovich, Peter Morgenstein, Alena Ohrazenská, Dušan Petráš, Henrich Pifko, Branislav Puškár, Lukáš Šíp, Robert Špaček, Henrieta Tolgyeessyová

Veríme, že Rukoväť udržateľnej architektúry pomôže získať základný prehľad o problematike udržateľného navrhovania a že bude podnetom pri rozmýšľaní pri príprave každej novej stavby.

Prajeme zaujímavé čítanie.

Rukoväť si môžete stiahnuť aj vo formáte PDF v nasledujúcej prílohe:

Autor článku

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím