Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
16. apríl 2018
0
2534

Navrhneš interiér domu 3x3?

Architektonický ateliér Endorfine vyhlasuje ku dňu 16.4.2018 študentskú anonymnú jednokolovú súťaž návrhov "Navrhneš interiér domu 3x3 ?" na návrh interiéru bungalovu v golfovom rezorte.
Vyhlásenie16.4.2018
10:00
Odovzdanie návrhov28.5.2018
14:00
VyhlasovateľENDORFINE, s.r.o.
AdresaGabriela Povalu 2457/15,
Žilina,
Slovensko
Druh podujatiaSúťaž
KontaktIzabela Grucová
0902 556 556
info@3x3.sk

PROPAGÁCIA

Architektonický ateliér Endorfine vyhlasuje ku dňu 16.4.2018 študentskú anonymnú jednokolovú súťaž návrhov "Navrhneš interiér domu 3x3 ?" na návrh interiéru bungalovu v golfovom rezorte.

VYHLASOVATEĽ SÚŤAŽE

spoločnosť ENDORFINE, s.r.o., Gabriela Povalu 2457/15, 010 01 Žilina
ateliér Endorfine, Gagarinova 10/A, 82105 Bratislava 

ZÁMER SÚŤAŽE

Cieľom súťaže je výber autora alebo autorského kolektívu najvhodnejšieho dizajnového a funkčného návrhu interiéru obytného domu, ktorý bude autorom dopracovaný v spolupráci so spoločnosťou ENDORFINE, s.r.o. až do realizačnej podoby.

ÚČASTNÍCI SÚŤAŽE

Súťaž je určená pre študentov vysokých škôl s architektonickým a dizajnérskym zameraním na navrhovanie interiérov v rámci Slovenska a Európy. Podmienkou účasti je čestné prehlásenie o návšteve školy.

JAZYK SÚŤAŽE

Slovenský, český.

PREDMET SÚŤAŽE

Projekt 3x3 demonštruje optimálnu proporciu dizajnu a funkčnosti. Motiváciou pre stavbu dvoch rodinných domov, bola túžba architektov predstaviť minimalistické, ale pritom útulné a moderné bývanie.

Pozemky sú súčasťou areálu novovybudovaného golfového ihriska. Prostredie ihriska zabezpečuje pokoj a nádherný výhľad s možnosťou aktívneho oddychu pri hraní golfu alebo výletoch po okolí. Okolitá udržiavaná zeleň je zárukou dobrej klímy.

3x3 je projekt, ktorý zhmotňuje predstavu o nenáročnom modernom bývaní v prírodnom prostredí. Je určený na bývanie alebo víkendový relax, s nadčasovými parametrami funkčnosti a dizajnu vsadené do okolitého prostredia golfového rezortu. Domy sú hľadaním ideálneho pomeru medzi intímnym úkrytom a vzťahom s okolím, medzi funkčnosťou a krásou, medzi potrebnými a zbytočnými požiadavkami. Minimálna starostlivosť pri maximálnom pohodlí - náročnosť na energie, čas a peňaženku budúceho majiteľa sú zredukované na nevyhnutné minimum.

Domy sú koncipované na bývanie pre malú rodinu, pre seniorov alebo víkendové apartmánové bývanie. Na začiatku bolo potrebné prehodnotiť zadanie – veľkosť, nevyhnutné miestnosti, ich orientácie, vybavenie technológiami, potrebu a spôsob riešenia súkromia. Požiadavky následne zredukovať a navrhnúť formu, ktorá zhmotní myšlienku na reálnych parcelách.

3x3 tvorí dvojica rodinných domov osadených na brehu jazierka, ku ktorému majú priamy prístup.  Ponad vodu majú nerušený výhľad na jamku majstrovského golfového ihriska.

Domy sú veľmi podobné svojím obsahom - kubusy zoradené tak, aby v dispozícii poskytli maximálne pohodlie.  Ideou 3x3 bolo aj pokračovanie parkových úprav podobne ako na ihrisku – plynule pokračujúci zvlnený trávnatý terén. A na podklade pohodené hmoty ako kocky lega na koberci – bez umelých terénnych úprav prirodzene zasadené do krajiny. Takýmto spôsobom je umocnená myšlienka bývania na golfovom ihrisku. 

Ako už napovedá názov projektu, stavby sa nesú v duchu čísla 3. Tvoria ich tri biele kubusy, tri čierne oceľové rámy, 3 stromy. Veľkosť (úžitková plocha) domov je rovnaká, odlišujú sa od seba radením jednotlivých priestorov. Základné moduly - kubusy sú v jednom prípade usporiadané vertikálne, v druhom sú rozložené horizontálne. Jednoposchodová kompozícia leží na parcele s rozlohou 450 štvorcov, susedná parcela je o 90 metrov štvorcových menšia - autori preto na nej zvolili vertikálne rozloženie. Priestor medzi posunutými kubusmi je v oboch prípadoch využitý ako pobytové terasy. Každá z terás má svojský nezameniteľný charakter. Toto radenie tiež prispelo k tomu, že vzhľadom na komunikáciu s okolím je poschodový dom svojím spôsobom extrovert a bungalov je introvert. Celý zámer je podporený minimálnym dizajnovým jazykom bez  príkras a necháva vyniknúť kompozíciu hmôt aj ich vzájomného spolupôsobenia. Štýl domov by sa dal definovať ako komfortný minimalizmus.

Čierne konštrukcie budú na otvorených terasách niesť tienenie, prípadne môžu byť použité ako nosná konštrukcia zimnej záhrady alebo vstupnej verandy. V hornej prírube otvorených rámov je odvodňovací žľab. Tieto subtílne vzdušné rámy harmonicky dopĺňajú dizajn, sú kontrastom k plným bielym kubusom.

Centrom domov je modul s obývacou miestnosťou, kuchyňou, jedálenským stolom a krbom. K ním sú pridané 2 spálne so samostatnými kúpeľňami. Priestory dopĺňajúce potrebný komfort – vstup, sklad a šatník, sú dôvtipne minimalizované.

POŽIADAVKY NA RIEŠENIE

Zadanie súťaže je ideový návrh a vizuálne stvárnenie  interiéru rodinného domu B v Hrubej Borši. Návrh bude pozostávať z troch vybraných priestorov: spálňa, obývacia izba s kuchyňou a kúpeľňa. Súčasný moderný interiér má byť určený pre hráčov golfu na prechodné alebo trvalé ubytovanie. Cena realizácie interiéru nemá presiahnuť 25.000,-€. Návrh musí rešpektovať existujúce vývody zdravotechnických zariadení, komínové prieduchy a systém vykurovania. 

TERMÍNY SÚŤAŽE

Vyhlásenie súťaže: 16.4.2018
Prihlásenie do súťaže a odoslanie podkladov: 25.5.2018 do 14:00
Termíny obhliadky:24.4.2018 15:00 a 26.4.2018 10:00
Dopravu zabezpečí organizátor súťaže spred Fakulty architektúry STU. Námestie Slobody 19, 81245 Bratislava
Účasť je potrebné nahlásiť deň vopred na kontaktnom e-maile.

Termín na podanie otázok: 18.5.2018
Zodpovedanie otázok: do 5 pracovných dní od doručenia otázky
Lehota na odovzdanie súťažných návrhov: 8.5.2018 do 14:00
Zasadnutie poroty: 29. 5. až 5.6. 2018
Termín vyhlásenia výsledkov: 7. 6. 2018 (noc architektúry FA STU)
Termín na vyplatenie cien a odmien: do 30 dní od vyhlásenia výsledkov súťaže
Výstava súťažných návrhov: 7. 6. 2018 (noc architektúry FA STU)
Výstava súťažných návrhov a výsledkov: do 7 dní od vyhlásenia na www.archinfo.sk

Súťažný návrh musí byť odovzdaný najneskôr 28.5.2018 do 14:00 v ateliéri Endorfine, Gagarinova 10/A, 821 05 Bratislava – budova Gagarinka 5.poschodie.

V prípade zasielania kuriérom musí byť návrh zaslaný tak, a bol doručený pred lehotou na odovzdanie súťažných návrhov. Poštová adresa na zasielanie súťažných návrhov Endorfine, Gagarinova 10/A, 821 05 Bratislava. Na obálke naviac uviesť "Anonymná súťaž Navrhneš interiér domu 3x3 ? - NEOTVÁRAŤ!". 

SÚŤAŽNÉ PODKLADY

Podklady pre súťaž budú poskytnuté po zaregistrovaní na kontaktnej mailovej adrese info@3x3.sk
V rámci podkladov bude poskytnutý model

 • 3d model v sketchup 2015,
 • pôdorys a rezy v dwg v mierke 1:1,
 • fotografie 

V prípade akýchkoľvek otázok prosím kontaktujte sekretárku súťaže: 0902 556 556, info@3x3.sk  

ROZSAH SÚŤAŽNÉHO NÁVRHU

A grafická časť – spracovanie interiéru na formátoch A2 (minimálne 2x A2 - max 4x A2 formátov), ktoré bude obsahovať:

PANEL 01 - pôdorys a rezopohľady s popisom v mierke 1:50
PANEL 02 - vizualizácie troch vybraných priestorov (minimálne 2x obývací priestor s kuchyňou, 2x izba, 2x kúpeľňa)

PANEL 03 a 04 - nepovinné

B písomná časť – krátka sprievodná správa s jasne a stručne opísaným ideovým návrhom, max 1xA4

C digitálna forma – súčasťou súťažného návrhu kompletná dokumentácia návrhu na CD/DVD/USB nosiči vo formáte PDF alebo JPG.

D doklady k súťaži

 • čestné prehlásenie o návšteve školy
 • spiatočná adresa, na ktorú má byť návrh zaslaný v prípade, že nebude hodnotený
 • údaje o autorovi, respektíve o kolektíve autorov (mená a priezviská, kontaktné adresy, telefónne čísla a e-maily), čísla účtov v tvare IBAN s určením percentuálneho podielu na rozdelenie cien a všetkých potrebných údajov potrebných na ich vyplatenie (adresa trvalého pobytu, dátum narodenia, rodné číslo – tieto osobné údaje sú potrebné podľa daňových predpisov.
 • súhlas alebo nesúhlas autora alebo autorov s použitím osobných údajov pre účely súťaže – vyplatenie cien a odmien
 • súhlas alebo nesúhlas autora alebo autorov so zverejnením mien a ostatných údajov v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov pre prezentáciu návrhu. V prípade, že nedá súťažiaci vyhlasovateľovi súhlas so zverejnením mena a ostatných údajov pre prezentáciu návrhu, mal by uviesť heslo pod ktorým má byť návrh zverejnený a vystavený. V inom prípade bude vystavený pod označením, ktoré mu bolo pridelené v súťaži.

SPÔSOB OZNAČENIA NÁVRHU

Súťažný návrh vrátane obálky musí spĺňať požiadavky na anonymitu súťažného návrhu. Žiadna časť súťažného návrhu nesmie obsahovať popis, heslo ani grafickú značku, ktorá by mohla viesť ku porušeniu anonymity. Porušenie anonymity akýmkoľvek spôsobom je dôvodom na vylúčenie zo súťaže.

Každý panel bude vytlačený na papier vo formáte A2 šírka 420mm x výška 594mm nastojato. Každý panel bude označený názvom súťaže "Navrhneš interiér domu 3x3 ?" v hornej časti panelu (písmo ARIAL 24 tučný) a označením panelu očíslovaným podľa zoznamu príloh. V pravom hornom rohu panelu bude nakreslený rámček prázdneho štvorca veľkosti 25mm x 25mm pre označenie návrhu v procese anonymného posudzovania. Taký istý štvorec je potrebné umiestniť na stranu textovej časti a na obálku dokladovej časti.

Súťažný návrh bude odovzdaný v jednom tvrdom obale (časti A, B, C a D), ktorý bude pevne uzavretý, zapečatený a označený "Anonymná súťaž Navrhneš interiér domu 3x3 ? - NEOTVÁRAŤ!". Na vnútornú stranu obalu bude nalepený zoznam výkresov a príloh. Prílohy C a D budú vložené v nepriehľadnom a zapečatenom obale doplneného o prázdny štvorec 25mm x 25mm a označenie "Anonymná súťaž Navrhneš interiér domu 3x3 ? – PRĹOHY C a D - NEOTVÁRAŤ!".

POROTA                            

Predseda poroty: Ing. arch. Štefan Petras  - endorfine
Členovia poroty:

 • doc. Ing. arch. Michal C. Hronský, PhD. – FA STU Bratislava
 • Ing. arch. Barbora Luptáková - TooL. interior architects
 • Ing. arch. Marek Bohunický - BYRO architekt
 • Ing. arch. Tomáš Dupkala  - endorfine

Náhradníci poroty:

 • Ing. arch. Igor Salcer, ArtD. - FA STU Bratislava
 • Ing. arch. Lucia Vlasáková - TooL. interior architects
 • Ing. arch. Pavol Ružbarský  - endorfine
 • Ing. arch. Matúš Repka  - endorfine

POMOCNÉ ORGÁNY POROTY

Sekretár: Izabela Grucová, 0902 556 556, info@3x3.sk  

HODNOTIACE KRITÉRIÁ

funkčný dizajn so zaujímavou myšlienkou

CENY A ODMENY

1. miesto interiér 400 eur
2. miesto interiér 250 eur
3. miesto interiér 150 eur

AUTORSKÉ PRÁVA

Vyhlasovateľ sa zaväzuje plne rešpektovať autorské práva súťažiacich v súlade so zákonom číslo 185/2015 Zbierky zákonov Autorský zákon. Súťažiaci odovzdaním súťažného návrhu dáva súhlas s použitím autorského diela na účely prezentácie. Použitie autorského diela na iné účely, ako boli uvedené v týchto súťažných podmienkach, je viazané na súhlas autorov. Vyhlasovateľ bude s osobnými údajmi súťažiaceho zaobchádzať v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov.

Vyhlásenie súťaže ako aj prezentácia súťažných návrhov s výsledkami bude zverejnená na sociálnych sieťach, portáli www.archinfo.sk  a spojená oficiálnym vyhlásením výsledkov 7.6.2018 (noc architektúry) na FA STU, Námestie Slobody 19, 812 45 Bratislava.

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím