Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Prinášame Vám svetlo

Galvaniho 7 7/A
Bratislava

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
28. november 2021
3
508

Výzva na riešenie návštevníckej infraštruktrúry v areáli hradu Devín pozná víťaza

V skvalitňovaní návštevníckej infraštruktúry na Hrade Devín bude Múzeum mesta Bratislavy spolupracovať s ateliérom MAPA architekti.
Výzva na riešenie návštevníckej infraštruktrúry v areáli hradu Devín pozná víťaza

Múzeum mesta Bratislavy vyhlásilo koncom septembra v spolupráci s Metropolitným inštitútom Bratislavy výzvu na predkladanie ponúk, na základe ktorej vybralo víťazný návrh návštevníckej infraštruktúry v areáli hradu Devín.

Výzva pozostávla z dvoch základných častí, ktoré sú vzájomne prepojené:

Prvá časť zahŕňa modernizáciu informačného a navigačného systému hradu a jeho prispôsobenie potrebám súčasného návštevníka.

Druhá časť rieši dobudovanie doplnkovej infraštruktúry v areáli hradu so zameraním na jednoduché prvky, ktoré spríjemnia pobyt návštevníkom hradného areálu a umožnia pohodlnejší vstup do jeho priestorov (odpočinkové zóny – zatienený prístrešok/altánok, pikniková zóna, úprava vstupného priestoru do areálu hradu).

Na výzvu zareagovalo viacero kvalitných ateliérov, spomedzi ktorých vzišiel ako víťazný kolektív MAPA architekti. Ten získal najvyšší súčet bodov za kvalitu predložených referencií (napríklad projekt Revitalizácia lokálneho parku na Radlinského ulici v Bratislave či séria drevených objektov pre workshop Hellowood) a bodov za ponúknutú cenu.

„Projekt modernizácie návštevníckej infraštruktúry je súčasťou systematického rozvoja areálu Hradu Devín, na ktorom v MMB postupne pracujeme. Spoluprácu s architektmi zo štúdia MAPA osobne vnímam ako dôležitý krok v rámci tohto rozvoja. Očakávame od nej nielen samotný architektonický a grafický návrh, ale tešíme sa aj na spoločné diskusie a nové podnety, ktoré budú jej súčasťou. Zvyšovanie návštevníckeho komfortu pre nás ide ruka v ruke s ochranou pamiatkových a prírodných hodnôt. Výsledkom by tak malo byť riešenie, ktoré bude základom dlhodobo udržateľného rozvoja hradného areálu,“ hovorí Zuzana Palicová, povedená vedením Múzea mesta Bratislavy.

Nový informačno-navigačný systém bude zrealizovaný v rámci cezhraničného projektu Kultúrne mosty cez rieku Morava spolufinancovaného z programu spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Rakúsko, ktorý múzeum realizuje v spolupráci s obcou Marchegg.

317
Youtube
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím