Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
12. december 2015
0
865

Robotický kuchár v kuchyni

Takúto kuchyňu chcem mať vo svojom novom dome. Manželku si pošetríme na iné.
Robotický kuchár v kuchyni

Riešenie bolo ocenené na výstave Best of the Best CES Shanghai v máji tohto roku. Vývoj technológie a príprava na uvedenie na trh bude pokračovať v roku 2016. V štvrtom kvartáli roku 2017 by mal byť prvý model robotickej kuchyne MK1 už v predaji.

Princíp je prekvapivo jednoduchý. Dve robotické ramená pohybujúce sa nad v podstate štandardnou kuchynskou linkou vykonávajú všetku prácu (keď ich nepotrebujeme, tak sú "zaparkované" a skryté). 

Vzorom je zatiaľ vždy živý kuchár, ktorý pripravuje jedlo. Pritom ho sleduje 3D kamera a dalšie senzory. Celý proces prípravy si robot zapíše do pamäti. Vznikne tak vždy originálny "recept", krorý obsahuje zoznam potrebných surovín, návod na prípravu a takisto aj presnú choreografiu pohybov - ako bolo jedlo pripravené.

Recepty je možné zdieľať cez internet. Či to budú pôvodné návody na prípravu odporučených jedál od výrobcu, alebo postupne od vlastníkov takejto kuchyne, ktorí sa budú navzájom deliť so svojimi skúsenosťami a receptami.

Robot samozrejme vie, aké suroviny má k dispozícii. V prípade nedostatku upozorní (alebo priamo objedná) potrebné ingrediencie, podľa receptov ktoré má v pláne na nasledujúce dni. Takisto rozpozná tvar a dostupnosť jednotlivých kusov nádob a pomôcok. Po varení umyje riad a utrie pracovnú plochu.

Úspech na výstave v Šanghaji mal asi aj preto, že jeho školiteľom bol Tim Anderson. Kuchár, ktorý zvíťazil v súťaži BBC master Chief.

362216
Youtube

Zdroj: Moley

Poloha na mape

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím