Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
19. máj 2016
0
2449

Cinemax - Bory Mall

Základné zadanie od klienta znelo: vytvorte pre nás interiér, ale hlavne ... „iné kino“.
Cinemax - Bory Mall
Ateliér: AT26 architectsAutori: Ing. arch. Branislav Loskot, Ing. arch. Peter Kukučka, Ing. arch. Jaroslav Takáč, Ing. arch. Juraj Benko, Ing. arch. Richard Šranko, Ing. arch. Tomáš Šiška, Ing. arch. Marián GombarčekInvestor: CinemaxPodlažná plocha: 1550 m2 (bez kinosál)Návrh: 2014 - 2014Realizácia: 2014 - 2015Adresa: Lamčská Bory Mall, Slovakia, 841 06 Lamač, Bratislava, SlovenskoPublikované: 20. máj 2016

Dostali sme k dispozícii všetky priestory kde sa pohybujú klienti (okrem kinosál) cca 1550m2 + základnú danú dispozíciu vychádzajúcu zo stavebného realizačného projektu + podrobný lokalitný program prevádzky a zariadení.

Foto: Peter Čintalan

PIXEL ... obrazový prvok, najmenšia jednotka digitálnej rastrovej (bitmapovej) grafiky. Základom idei riešenia interiéru bol práve tento elementárny prvok, ktorý nájdeme v rôznych transformovaných formách v celom interiéri kina a koincidenčne je aj základom loga prevádzkovateľa.

Foto: Peter Čintalan

Naším primárnym zámerom bolo v priestoroch kina docieliť scénickú atmosféru. Priestor je členený na zóny, ktoré mali mať svoju osobitú atmosféru a účel, a zároveň tvoria jeden dizajnový celok. Prvá zóna je vstupná, delená na foyer s predajným pultom a kaviareň. 

Foto: Peter Čintalan

Celej zóne dominuje stredový ostrov s pultom a dopĺňajú ju dizajnové steny, podlahy, mobiliár, osvetlenie. Táto zóna je tá živá , zóna plná svetla návštevníkov, filmov a občasne aj lesku a slávy filmových premiér...

Foto: Peter Čintalan

Nasledujúca zóna sú prístupové „chodby“ ku kinosálam a priestory pred kinosálami. Týmito priestormi pokračuje dizajn stien z foyeru. Táto zóna je tá pokojná, tlmenejšia resp. tmavá... tak aby vnemy z aktuálne videného mali kde doznieť bez zbytočného kontrastu...

Foto: Peter Čintalan

Tretia zóna sú samotné kinosály. V týchto priestoroch sme riešili základný jednoduchý dizajn stien, podláh vyplývajúci z prísnych parametrov premietania a požiadaviek investora. Tieto priestory sa vyznačujú strohým dizajnovým základom, doplneným len výraznou, červenou farbou sedenia. Jednoduchosť pripravujúca pri príchode návštevníka bez zbytočného rozptyľovania na nasledujúci film.

Foto: Peter Čintalan

Štvrtá samostatná zóna je VIP priestor. Je to „exkluzívny“ priestor pre návštevníkov, ktorý vyžadujú a priplácajú si diskrétnejší priestor pri čakaní na premietanie so samostatnými vstupmi do kinosál a špeciálnou obsluhou priamo do kinosály. Kino povýšené na nevšednú udalosť. 

Piata zóna sú obslužné priestory (hygiena, zasadačka, únikové chodby...). Jej základom je funkčnosť podtrhnutá v tonalite súzvučiacej s priestorom chodieb a celku.

Foto: Peter Čintalan

Celému návrhu interiéru kín CINEMAX dominuje čierna/antracitová doplnená o biela a zlatú farbu. Na stenách sú použité 3D tvarované ekologické obklady z recyklovanej hmoty (bambus, papier), špeciálne aplikované farbami STO pre tento projekt. Podlaha vo foyery je riešená ako vinylová ťažká s atypickými mosadznými lúčmi (pôvodne mali obsahovať vybrané, chronicky známe citáty z filmov, spracované ako negatívny, reliéfny text) a v chodbách a kinosálach je koberec navrhovaný na mieru pre tento projekt. Svietidlá vo foyeri sú navrhované ako atypické, vyrábané pre tento projekt.

Foto: Peter Čintalan
Foto: Peter Čintalan
Foto: Peter Čintalan
Foto: Peter Čintalan
Foto: Peter Čintalan
Foto: Peter Čintalan
Foto: Peter Čintalan
Foto: Peter Čintalan
Foto: Peter Čintalan
Foto: Peter Čintalan

projekt-začiatok: 10/2014
projekt-realizácia: ukončené 06/2015
počet kinosál: 12
počet poschodí: 2

Poloha diela

Ing. arch. Branislav Loskot
Ing. arch. Peter Kukučka
Ing. arch. Jaroslav Takáč
Ing. arch. Juraj Benko
Ing. arch. Richard Šranko
Ing. arch. Tomáš Šiška
Ing. arch. Marián Gombarček

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím