Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
25. november 2019
1
2269

KAFKA DENT, Bratislava

Malá rodinná zubná ambulancia.
KAFKA DENT, Bratislava
Ateliér: gmb.Autori: Ing. arch. Marián GombarčekPodlažná plocha: 82 m2Návrh: 2018 - 2019Realizácia: 2019 - 2019Adresa: Muchovo namestie , Bratislava, SlovenskoPublikované: 28. november 2019

Zákazník súkromného medicínskeho zariadenia prirodzene očakáva alternatívu presahujúcu bežný štandard. Zubná ambulancia v bratislavskej Petržalke sa snaží očakávania naplniť. Či už ide o služby, alebo interiér. 

Realizáciu bližšie predstaví architekt Marián Gombarček:

Ambulancia sa nachádza v Petržalke, v parteri rozvíjajúcej sa bytovej zástavby. Návrh je založený na kombinácii minimalistického stavebného základu a výraznej materiálovej štruktúry stolárskych a nábytkových prvkov, ktoré ho ďalej modulujú. Vzniká tak zaujímavý kontrast medzi sterilitou blízkou obdobným prevádzkam, hravosťou a pocitom komfortu, ktoré ju narúšajú.

Axonometria
AxonometriaAutor: gmb

Návrh reaguje na objemové limity a jednoduchou hierarchizáciou funkcií vytvára podmienky pre jasnú prevádzkovu štruktúru. Dispozične je priestor členený na tri celky. V kontakte s exteriérom sa nachádza čakáreň s recepciou a ambulancie. Zázemie s hygienou je umiestnené v zadnom trakte. Hlavným prvkom sa stáva recepcia s chodbou, ktorá organicky prepája všetky priestory. Zariadenie interiéru je podriadené požiadavke na prehľadnosť a čitateľnosť priestoru a pohybu v ňom.

Návrh pracuje s jemnými, minimalistickými formami a monochromatickou farebnosťou, snaží sa priznať pôvodnú materialitu. Výrazným akcentom sú dubové steny, ktoré sa okrem úložných a deliacich funkcií stávajú vodiacim a orientačným prvkom v rámci priestoru.

Ateliér

Poloha diela

Ing. arch. Marián Gombarček

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím