Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
31. júl 2017
0
800

Aero centrum v Mošnove

Technická budova v areáli letiska. Fungujúci "stroj" slúžiaci pre výcvik pilotov vrtuľníkov. Autori transformovali zadanie, ktoré spájalo administratívnu časť a technické priestory trenažérových hál do ekonomicky efektívnej a estetickej podoby. Podarilo sa to predovšetkým dôslednou integráciou komunikačných priestorov, dispozičných a prevádzkových častí budovy. Dualitu prevádzkových celkov odráža materiálové a tvarové riešenie fasády.
Aero centrum v Mošnove
Autori: Ing. arch. Kamil Mrva,, Ph.D, Ing. arch. Václav KociánSpolupráca: Ing. Jaroslav Holub, Ing. Jan VontrobaNávrh: 2015 - 2015Realizácia: 2015 - 2016Adresa: Mošnov, Česká republikaPublikované: 25. september 2017

V blízkosti ostravského medzinárodného letiska Leoša Janáčka vznikla nová administratívna budova s halou pre výcvik pilotov helikoptér.

Objekt zastrešuje okrem firemných kancelárií a im pridružených funkcií aj technické služby a zázemie pre komplexnú podporu leteckých aktivít. V prípade potenciálneho rastu spoločnosti sa počíta s možnosťou prístavby, ktorá by mohla pojať ubytovacie kapacity a ďalšie prevádzky ako napríklad kaviareň.

Objekt sa skladá z dvoch pravouhlých hmôt. “Tmavá těžká kostka trenažérových hal kontrastuje s odlehčenou podlouhlou administrativní částí, která se jakoby vznáší nad terénem a navazuje na kontext letiště a aviatiky obecně. Prosklený parter obsahující reprezentační vstupní prostory stavbu odlehčuje a nadnáší hlavní objem,” približuje Kamil Mrva.

V presklenom parteri sa nachádzajú reprezentačné vstupné priestory. Transparentná podnož  stavbu odľahčuje a “nadnáša” hlavný objem. Kontext miesta a funkcie objektu je premietnutý aj do nosnej konštrukcie, ktorá je tvorená subtílnymi oceľovými nosníkmi. Plášť tvorí ľahká konštrukcia z hliníkových sendvičových panelov. “Celá administrativní část je ještě zvýrazněna třpytivým hávem z tahokovu, který celý objem sjednotí a vytvoří příjemný stín nejen v letním slunečném počasí,” dodáva architekt.

Foto: Studio Toast
Foto: Studio Toast
Foto: Studio Toast
Foto: Studio Toast
Foto: Studio Toast
Foto: Studio Toast
Foto: Studio Toast
Foto: Studio Toast
Foto: Studio Toast
Pozdĺžny rez
Pozdĺžny rezAutor: Kamil Mrva Architects
Autorská sikca
Autorská sikcaAutor: Kamil Mrva
Fotografia z výstavby
Fotografia z výstavby

Poloha diela

Ing. arch. Kamil Mrva,, Ph.D
Ing. arch. Václav Kocián
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím