Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
14. október 2020
1
2603

Prefabrikovaný systém pre bývanie a rekreáciu

Solitérna modulová stavba "položená" v krajine.
Prefabrikovaný systém pre bývanie a rekreáciu
Autori: MgA. Adéla BačováInvestor: Koma ModularNávrh: 2020 - 2020Realizácia: 2020 - 2020Adresa: , Česká republikaPublikované: 15. október 2020

V rámci najväčšieho pražského festivalu dizajnu Designblok, ktorý sa konal na prelome septembra a októbra v areáli smíchovského kláštora svätého Gabriela, predstavila vizovická spoločnosť KOMA Modular v spolupráci s dizajnérkou Adélou Bačovou moduly Fashion Line.

Modulárny stavebný systém začíname pozvoľna vnímať aj v inej rovine ako len rýchly a praktický spôsob výstavby. V súčasnosti vznikajú stavby, ktoré pôvodný význam modulárneho stavebného systému posunuli za obvyklé hranice využitia. Špecifický segment modulárnej výstavby sa postupom času transformoval do segmentu modulárnej architektúry. Svoje o tom vie aj spoločnosť KOMA Modular, ktorá je najväčším dodávateľom modulárnych stavieb na tuzemskom trhu. Dlhodobá spolupráca s menami ako Chybík + Krištof, Olgoj Chorchoj alebo Adéla Bačová priniesla mnohé zaujímavé realizácie. Za spomenutie stojí napríklad modulárny pavilón Českej republiky na výstave Expo 2015, ktorý usporiadateľ ocenil bronzovou medailou. Po demontáži a návrate do Vizovic slúži ako administratívna budova spoločnosti. 

Systém, ktorý pôvodne vznikol ako jednoduchý a cenovo prístupný “kontajner” bol časom prispôsobený napríklad pre mestské prostredie, alebo aktuálne pre odpočinok a drobné podnikanie. 

Flexibilný priestorový koncept nového modulárneho systému, na ktorom pracovala Adéla Bačová sa snaží vyťažiť maximum z obmedzenej obytnej plochy. Autonómna obytná jednotka nemá pevné základy, nie je napojená na siete. Konštrukciu tvorí odolný pozinkovaný oceľový rám.

Podobných konceptov u nás jestvuje viacero. Ten z Vizovic v ničom nezaostáva. Naopak, patrí k najprepracovanejším riešeniam. Evidentná je ruka tvorivých autorov, zmysel pre detail i celok. Pridaná hodnota spočíva v podobe estetickej kvality a ponuky riešenia “na kľúč” s plne zariadeným interiérom podľa požiadaviek klienta.

“Cílem projektu Fashion Line bylo vytvořit modulární stavebnici, lego pro dospělé, které je kompletně prefabrikované. Rozhodli jsme se dosavadní modulární systém rozebrat do posledního šroubku a přehodnotit ho – jak z hlediska konstrukce, tak z hlediska designu. Tímto procesem vznikl nový dílcový systém, který funguje na principu kombinování jednotlivých, striktně standardizovaných prvků. Jádro budovy zůstává založeno na jednotném systému, ale pomocí vyměnitelných designových prvků si může zákazník sestavu individualizovat a nakonfigurovat dle vlastních představ. Všechny díly jsou promyšlené tak, že nelze zvolit špatnou konfiguraci, která by narušila výsledný vzhled. V pravidelných intervalech budeme vytvářet kolekce nových dílů, čímž zachováme vývojový potenciál celé řady. Inspirujeme se módním průmyslem a novými trendy,” vysvetľujú autori konceptu. 

Pôdorysy
Pôdorysy
Skice
Skice
Skice
Skice

Viac modulárnom systéme Fashion Line sa dozviete tu.

Podklady: Koma Modular

Poloha diela

MgA. Adéla Bačová

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím