Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
8. február 2018
0
386

ARCHITEKTURA - Jen Tak

Predstavujeme novú knihu Jaroslava Sedleckého.
ARCHITEKTURA - Jen Tak

V novembri 2015 vyšla v nakladateľstve Nová Forma knižka s názvom ARCHITEKTURA A ARCHITEKTI JEN TAK. Jej autor je bývalý ostravský hlavný architekt z rokov 1999-2008. Autor pri zostavovaní poznámok písaných pôvodne len pre seba myslel viac na publikum architektúry, než na jej tvorcov a svojich kolegov - architektov. Jeho zámeru odpovedá aj odľahčený tón a zrozumiteľný jazyk, akým je kniha písaná. 

Začiatkom tohto roka vyšlo v tom istom nakladateľstve druhé vydanie knihy, tento krát so skráteným názvom, ale s podstatne rozšíreným obsahom. Druhá časť vznikla z autorovho pocitu, že niektoré veci zostali v prvom vydaní nedopovedané a na niektoré témy, ktoré by si zaslúžili pozornosť nezvýšil priestor. Upravený a v niekoľkých kapitolách rozšírený text prvého vydania dopĺňa jedenásť nových tém. Druhé vydanie sa rozrástlo z pôvodných 35 na 46 kapitol. Podobne ako v prvom vydaní je text doprevádzaný tridsiatkou kresieb od autora. S ohľadom na väčšie množstvo textu je druhé vydanie rozdelené do troch samostatných tematických častí nazvaných ARCHITEKTURA / ARCHITEKTI / MĚSTO.

Knihu v tlačenej podobe je možné zakúpiť na www.kniznieshop.cz, pripravuje sa vydanie aj vo forme e-knihy.

Z  OBSAHU :

O umělém prostředí - Architektura a její příbuzní - Rodinné vztahy - Jak vzniká  architektura - Veřejná věc - Co s krásou - Jak být dobrým klientem - Panelák - Plasty - O  srozumitelnosti - Jak poznat budoucího architekta - Jak být dobrým architektem - Architekt a jeho publikum - Betonová džungle - O soutěžení - Městskost prostředí - O bydlení - Obchody a město - O lidské různosti - Městský architekt - Domy a lidé – O stejném a různém - O územních rezervách - Chvála plotu – Řadovka

atd., atd., atd…

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím