Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
20. december 2019
0
1092

PF 2020 a krátka rekapitulácia roku 2019

Ďakujeme všetkým návštevníkom, prispievateľom i podporovateľom, za spoluprácu v uplynulom roku a veríme, že v budúcom roku spoločnými silami dokážeme vykonať ešte viac.
PF 2020 a krátka rekapitulácia roku 2019

Vďaka patrí všetkým, ktorí prispeli k tomu, že môžeme publikovať zaujímavý obsah. Všetkým, ktorí architektúru podporujú akýmkoľvek spôsobom. Či teoreticky, alebo prakticky.  Či v procese prípravných fáz, vo fázach navrhovania a projektovania, alebo počas realizácie diel. Jednoducho všetkým, ktorým pojmy architektúra, dizajn, umenie a kvalita prostredia v ktorom žijeme niečo hovoria. Špeciálne ďakujeme partnerom, bez finančnej podpory ktorých by takýto projekt nemohol dlhodobo fungovať.

Aj uplynulý rok bol v mnohom zaujímavý. Spolu sme mapovali architektonické dianie (nielen) na Slovensku.

V roku 2019 sme na stránkach ARCHINFO priniesli viac ako 2 400 vlastných redakčných článkov.

Prezentovali sme výber najzaujímavejších architektonických diel a zverejnili galériu 308 diel a projektov.
Publikovali sme ďalších 254 článkov na rôzne špecifické témy.
Čitateľov sme oboznámili s 1 838 podujatiami a súťažami.
Podrobne sme informovali o priebehu a výsledkoch architektonických súťaží na Slovensku. Pridali sme aj výber z významných súťaží zo širšieho okolia - spolu sme informovali o 38 ukončených súťažiach. (Súhrnný prehľad 12 súťaží, ktoré prebehli na Slovensku a boli ukončené v roku 2019 nájdete tu).
Prehľad najvýznamnejších výročných cien a ocenení nájdete tu.
Kalendárium prináša najkomplexnejší aktuálny prehľad výstav, podujatí a súťaží na Slovensku.

Ak Vám niečo chýba (alebo máte námety na uverejnenie) ozvite sa, radi to v rámci svojich možností a síl doplníme a napravíme. 

Progres sa nám môže podariť iba spoločnými silami, ak budeme spolupracovať a informovať o veciach, ktoré si zaslúžia širokú propagáciu

To čo robíme, robíme s láskou, najlepšie ako vieme a stíhame. Veríme, že v úzkej spolupráci s Vami budeme všetko robiť stále lepšie. 

Teší nás, že každý rok naša čítanosť pravidelne stúpa. Jedineční návštevníci sa už počítajú na státisíce a zhliadnutia stránky na milióny:-) Aj keď vieme, že pri takom špecializovanom obsahu a serióznom zameraní média kvantita nič neznamená. Práve naopak. Dôležité je byť v prvom rade dôveryhodným médiom. Seriózne informovať aj profesionálov, aj tých ľudí, ktorí už vedia (alebo tušia) že kvalita v architektúre a umení je obsiahnutá skôr vo vnútorných komplexných atribútoch, ako iba v prvoplánovej vonkajšej forme. 

Chceme tiež, aby architektúra a práca kreatívnych ľudí na Slovensku mala spoločenskú vážnosť, ktorú si v každej kultúrnej krajine zaslúži. Musíme ju preto spoločnými silami čo najširšie propagovať. O dôležitosti, zaujímavosti, užitočnosti (architektúry, dizajnu, umenia…) treba presviedčať dobrými príkladmi a zaujímavými príspevkami nielen odbornú verejnosť, ale aj zvyšných päť a pol milióna "nearchitektov" na Slovensku - lebo tí budú v prevažnej miere našimi budúcimi investormi.

Sme presvedčení, že sa nám to spoločnými silami podarí.

Prajeme všetkým mnoho úspechov v osobnom i profesionálnom živote. Veľa zdravia, šťastia a tvorivých síl v celom budúcom roku 2020!

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím