Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
31. december 2020
0
1046

PF 2021 a krátka rekapitulácia roku 2020

Ďakujeme všetkým návštevníkom, prispievateľom i podporovateľom, za spoluprácu v uplynulom roku a veríme, že v budúcom roku spoločnými silami dokážeme vykonať ešte viac.
PF 2021 a krátka rekapitulácia roku 2020

Ďakujeme všetkým, vďaka ktorým sme mohli aj v uplynulom, neľahkom roku, objektívne a rozsiahlo informovať o architektonickom dianí na Slovensku!

Všetkým, ktorí architektúru podporujú akýmkoľvek spôsobom. Či teoreticky, alebo prakticky. Či v procese prípravných fáz, pri navrhovaní a projektovaní, alebo počas realizácie diel. Jednoducho všetkým, ktorým pojmy architektúra, dizajn, umenie a kvalita prostredia v ktorom žijeme niečo hovoria. Špeciálne ďakujeme partnerom, bez podpory ktorých by takýto projekt nemohol dlhodobo fungovať.

Uplynulý rok bol v mnohom zaujímavý. V mnohom špecifický. Najmä v zmenených podmienkach, v ktorých "vďaka" covidovej pandémii fungovala (a stále funguje) celá spoločnosť. Všetci sme museli reagovať na novú situáciu. Obmedzili sa priame osobné kontakty a zvýšil sa podiel “zdieľanej” elektronickej komunikácie.

Napriek tomu architektúra na Slovensku nestagnuje. Dôkazom sú aj výstupy prezentované na našich stránkach. Poctivo a priebežne mapujeme (nielen) slovenské architektonické dianie. Zverejnený obsah je určite zaujímavý. Približuje výber toho najlepšieho z našej architektonickej scény.

V roku 2020 sme na stránkach ARCHINFO priniesli viac ako 1 017 vlastných redakčných článkov.

Prezentovali sme výber najzaujímavejších architektonických diel a zverejnili galériu 211 diel a projektov.

Publikovali sme ďalších 214 článkov na rôzne špecifické témy.
Čitateľov sme oboznámili s 512 podujatiami a súťažami.
Podrobne sme informovali o priebehu a výsledkoch architektonických súťaží na Slovensku. Pridali sme aj výber z významných súťaží zo širšieho okolia - spolu sme informovali o 34 ukončených súťažiach

Podieľali sme sa na organizovaní Ceny Dušana Jurkoviča

Prispeli sme aj organizačným podielom k Cene profesora Jozefa Lacka.

Nominovali sme tiež najlepšiu slovenskú architektúru v rámci Ceny Európskej únie za súčasnú architektúru - Mies van der Rohe Award.

Stáli sme aj pri vzniku iniciatívy ARCHDATA, ktorej cieľom je mapovať reálny obraz o stave architektonickej profesie na Slovensku.

Ak Vám niečo chýba (alebo máte námety na uverejnenie) ozvite sa, radi to v rámci svojich možností a síl doplníme a napravíme. 

Progres sa nám môže podariť iba spoločnými silami, ak budeme spolupracovať a informovať o veciach, ktoré si zaslúžia širokú propagáciu

To čo robíme, robíme s láskou, najlepšie ako vieme a stíhame. Veríme, že v úzkej spolupráci s Vami budeme všetko robiť stále lepšie. 

Teší nás, že každý rok naša čítanosť pravidelne stúpa. Jedineční návštevníci sa už počítajú na státisíce a zhliadnutia stránky na milióny :-) Aj keď vieme, že pri takom špecializovanom obsahu a serióznom zameraní média kvantita nič neznamená. Práve naopak. Dôležité je byť v prvom rade dôveryhodným médiom. Seriózne informovať aj profesionálov, aj tých ľudí, ktorí už vedia (alebo tušia) že kvalita v architektúre a umení je obsiahnutá skôr vo vnútorných komplexných atribútoch, ako iba v prvoplánovej vonkajšej forme. 

Chceme tiež, aby architektúra a práca kreatívnych ľudí na Slovensku mala spoločenskú vážnosť, ktorú si v každej kultúrnej krajine zaslúži. Musíme ju preto spoločnými silami čo najširšie propagovať. O dôležitosti, zaujímavosti, užitočnosti (architektúry, dizajnu, umenia…) treba presviedčať dobrými príkladmi a zaujímavými príspevkami nielen odbornú verejnosť, ale aj zvyšných päť a pol milióna "nearchitektov" na Slovensku - lebo tí budú v prevažnej miere našimi budúcimi investormi.

Sme presvedčení, že sa nám to spoločnými silami podarí.

Prajeme všetkým mnoho úspechov v osobnom i profesionálnom živote. Veľa zdravia, šťastia a tvorivých síl v celom budúcom roku 2021!

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím