Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
10. máj 2015
0
822

Nová budova Štetínskej filharmónie získala Mies van der Rohe Award 2015

Víťazným dielom Európskej Ceny za architektúru - Mies van der Rohe Award 2015, sa stala nová budova Filharmónie v poľskom Štetíne, od španielskeho architektonického štúdia Barozzi/Veiga (architekti Fabrizio Barozzi a Alberto Veiga).
Nová budova Štetínskej filharmónie získala Mies van der Rohe Award 2015
Autori: Fabrizio Barozzi, Alberto VeigaInvestor: Mesto ŠtetínPlocha pozemku: 13000 m2Zastavaná plocha: 3800 m2Investičný náklad: 2 310.-€/m2Návrh: 2007 - 2011Realizácia: 2011 - 2014Adresa: Jana Matejki , Štetín, PoľskoPublikované: 10. máj 2015

V piatok 8. mája tradične v Pavilóne Miesa van der Rohe v Barcelone, boli vyhlásené tohtoročné výsledky Európskej ceny za architektúru - Mies van der Rohe Award 2015. Spomedzi nominovaných prác (Študentského centra na London School of Economics, Dánskeho námorného múzea v Helsingore, Múzea umenia v Ravensburgu, Filharmónie v Štetíne a Vinárstva Antinori vo Florencii) sa víťazom stala Filharmónie v Štetíne od španielskeho architektonického štúdia Barozzi/Veiga (architekti Fabrizio Barozzi a Alberto Veiga). Víťaz spolu s cenou získa aj finančnú odmenu v sume 60-tisíc eur.

Cenu udeľuje Európska komisia v spolupráci s Miesovou nadáciou každé dva roky. Odbornú stránku zaručujú architektonické inštitúty a komisia odborníkov z vyše tridsiatich krajín.

Nová budova filharmónie sa nachádza na mieste pôvodného "Kncerthausu", ktorý bol zničený počas druhej svetovej vojny. Prestavbou tohto rožného bloku v blízkosti historického centra mesta vzniklo multifunkčné kultúrne centrum. Obsahuje symfonickú koncertnú halu pre 1000 poslucháčov, halu pre komorné koncerty s 200 miestami, priľahlé výstavné a konferenčné priestory, veľký foyer... umožňujúce okrem základného poslania vytvárať podmienky pre široké spektrum kultúrnych a spoločenských podujatí.

Rozčlenenie samotnej hmoty a "rozbitie" veľkej hmoty rozľahlého objektu filharmónie vnáša do štruktúry mesta nový zaujímavý a nezameniteľný prvok. Porota ocenila jednoduchý a jasný architektonický koncept, čisté a zrozumiteľné usporiadanie vnútorných priestorov, úspornosť riešenia a jeho ekologické aspekty...

Skôr, ako mnoho slov nám ocenené dielo predstaví niekoľko ilustračných obrázkov (foto: Simon Menges) a najmä priložené video dolu pod fotogalériou. .

3647
Vimeo

Poloha diela

Fabrizio Barozzi
Alberto Veiga

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím