Pivničné kobky
Drobného 27
Bratislava
BIM knižnice a objekty
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Okná pre pasívne domy
Galvaniho 15 B
Bratislava
Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy
Dokonalá izolácia
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Okná, dvere a fasády
Tomášikova 17
Bratislava
Stavať zodpovedne
Pribylinská 2
Bratislava
Prinášame Vám svetlo
Galvaniho 7 7/A
Bratislava
Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava
2N® Indoor Compact je vnútorná odpovedacia...
2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (výrobca)
2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (distribútor)
Material & Technology s.r.o. – M&T (výrobca)
Material & Technology s.r.o. – M&T (distribútor)
Designový mestský mobiliár v merítku drobnej...
KOMA Modular s.r.o. (výrobca)
KOMA Modular s.r.o. (distribútor)
Ultra tenký design posuvných dverí HI-FINITY...
Reynaers systems spol. s r.o. (výrobca)
Reynaers systems spol. s r.o. (distribútor)
OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...
Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)
Princíp temperovania betónového jadra spočíva...
REHAU s.r.o. (výrobca)
REHAU s.r.o. (distribútor)
Rosenfeldov Palác stojí na Hurbanovej ulici v kontexte s ďaľšími významnými historickými budovami v centre mesta. V blízkosti sa nachádza neologická synagóga - dielo Petra Behrensa, Banka Žilina - neoklasicistická budova z roku 1912 a secesná budova Vysokej školy dopravnej. Objekty postupne prechádzajú rekonštrukciou a na malom priestore tu vzniká reprezentatívne centrum s novými inovatívnymi a kultúrnymi funkciami. Rosenfeldov palác je nepostrádateľnou súčasťou tváre historickej Žiliny.
Dielo predstavujeme s autorským textom:
Budova Rosenfeldového paláca v Žiline bola postavená Ignácom Rosenfeldom pre účel bývania, ako jeho sídlo a administratívne účely jeho Žilinskej obchodnej banky v roku 1907 podľa návrhu architekta Nicoletta Reutera.
Rosenfeldov palác je Národnou kultúrnou pamiatkou, bol postavený a zachovaný v dôslednom secesnom slohu. Objekt v tvare C s nádvorím z juhu a záhradou zo severu je lokalizovaný v blokovej zástavbe Hurbanovej ulice v Mestskej pamiatkovej rezervácií Žilina.
Budova od smrti majiteľov (1932) do začiatku rekonštrukcie (2015) slúžila na kancelárske a spoločenské účely. Projekt rekonštrukcie bol realizovaný v spolupráci s KPÚ Žilina po odbornom umelecko-remeselnom, architektonicko-historickom prieskume a návrhu obnovy Národnej kultúrnej pamiatky Rosenfeldov palác.
Pri návrhu a realizácií bola zachovaná celá pôvodná stavba s dispozičným riešením. Prevádzka pre výstavné a reprezentačné účely bola citlivo navrhnutá bez zásadných stavebných úprav.
Dôsledná obnova všetkých stavebných a interiérových časti určila minimálne prevádzkové a technické zásahy do stavby. Bolo potrebné riešiť kúrenie, elektroinštalácie, osvetlenie, rozvody vody, kanalizáciu, sanáciu muriva a opravu krovu.
Všetky pôvodné časti boli odborne reštaurované alebo doplnené replikami. Prevádzkové potreby si vyžiadali realizáciu výťahu, zimnej záhrady na I.NP a oceľové konštrukcie so sklenými výplňami pre limitovaný počet návštevníkov expozície v podkroví.
Rosenfeldov palác sa stal po ukončení realizácie významnou fungujúcou pamiatkou celoslovenského významu a príkladom spolupráce objednávateľa, projektanta spolu s pamiatkovým úradom a realizátora.
Výkresová časť:
Podklady: Dušan Voštenák, Eurodesign