Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Viessmann

Climate of innovation

Ivanská cesta 30/A
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
20. apríl 2016
0
1057

Vzdelávacie centrum Hydropolis vo Vroclavi

Industriálny objekt ako výstavný priestor. Historická, technická, pamiatkovo chránená budova sa novým, moderným zásahom, posunula do polohy kultúrnej inštitúcie a vzdelávacieho centra.
Vzdelávacie centrum Hydropolis vo Vroclavi
Autori: Maksymilian Majoch, Magdalena Piweková, Łukasz Markiewicz, Karol OrnatowskiRealizácia: 2015 - 2015Adresa: ul. Na Grobli 14/16, Wroclaw, PoľskoPublikované: 21. apríl 2016

Hydropolis je moderné múzeum ktoré návštevníkom predstavuje rôzne pohľady na vodu a jej aspekty. Múzeum je centrom ekologickej výchovy, vzdelávanie sa tu odohráva hravou formou. Výstavné priestory sú bez priameho osvetlenia a sú prispôsobené prispôsobené moderným formám prezentácie ako projekcie a veľkoplošné displeje. Hydropolis je miestom, kde sa nachádza množstvo multimediálnych technológií, výtvarných inštalácií a názorných modelov. Tieto názorné formy prezentácie majú za úlohu upozorniť na vodu a ukázať ju z rôznych zaujímavých uhlov pohľadu.

Foto: ART FM

Pamiatkovo chránená budova z 19. storočia, ktorej vlastníkom je správa vodovodov a kanalizácií Wrocław bola rekonštruovaná z pôvodnej podzemnej zásobárne pitnej vody do podoby výstavného priestoru.

Foto: ART FM

Vstupný priestor je navrhnutý ako nová budova k existujúcemu rezervoáru vody. Fasáda nových častí materiálovo ladí s neďalekou vodárenskou vežou - významnou architektonickou a technickou pamiatkou Vroclavi z 19. storočia. Pre vstupné priestory boli navrhnuté prírodné materiály ako betón, sklo a meď, ktorá bola použitá aj na pôvodných rezervoároch.  

Foto: ART FM

Fasády budovy sú väčšinou pokryté len hladkým alebo dierovaným medeným plechom. Na vnútorných povrchoch bola použitá predoxidovaná meď.

Foto: ART FM

Zaujímavosťou tejto stavby je fasáda vstupného priestoru, ktorá ponúka návštevníkom atrakciu v podobe 46,5m dlhej vodnej steny. Mechanizmus s tečúcou a padajúcou vodou je navrhnutý tak, že voda vytvára rôzne tvary, vzory alebo nápisy.

Foto: ART FM
Foto: ART FM
Foto: ART FM

Expozícia múzea je poňatá formou príbehu. Návštevníci sa aktívne podieľajú na príbehu o počiatkoch vody vo vesmíre, poznávajú život v hlbinách oceánu, sledujú ako sa voda vynára na povrch. Výstava sa snaží poukázať aj na význam vody pre životné prostredie a potrebu vody pre človeka. Expozícia sleduje aj históriu hospodárenia s vodou od staroveku až po súčasné realizácie.

Foto: ART FM
Foto: ART FM
Foto: ART FM
Foto: ART FM
Foto: ART FM

Podklady: Copperaliance

Poloha diela

Maksymilian Majoch
Magdalena Piweková
Łukasz Markiewicz
Karol Ornatowski

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím