Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
11. december 2016
0
5473

Záhorské sady 3. etapa

Tretia etapa radovej zástavby v novovznikajúcej obytnej zóne Záhorské sady. Domy vyrástli na ľavej strane od vstupu do areálu, vedľa detského ihriska.
Záhorské sady 3. etapa
Ateliér: OFFICE110 architektiAutori: Ing. arch. Peter Kopecký, Ing. arch. Richard Kastel, Ing. arch. Martin HörmannInvestor: Penta InvestmentsPlocha pozemku: 3242 m2Podlažná plocha: 1625 m2Návrh: 2015 - 2015Realizácia: 2016 - 2016Adresa: Záhorská Bystrica, SlovenskoPublikované: 17. december 2016

K doterajším 22 domom postaveným v prvej a druhej etape projektu pribudlo ďalších dvanásť. Ide o dvojpodlažné štvorizbové domy s úžitkovou plochou 122 m2. Polovica domov má garáž namiesto prístrešku.

Nové radové domy našli svoje miesto na opačnej strane cesty ako prvé dve etapy - na ľavej strane od vstupu do areálu, vedľa detského ihriska. Územie sa postupne rozrastá, v súčasnosti je spustený predaj 4. etapy radovej zástavby. Počíta sa ešte s jednou. Zvyšok areálu, ktorý má rozlohu 23 hektárov tvoria pozemky určené pre individuálnu zástavbu rodinných domov. Obyvatelia majú k dispozícii detské ihrisko aj relaxačnú zónu pri Vápenickom potoku. Výsledkom rozvoja územia má byť zhruba o päť rokov kompletne dobudovaný uzavretý areál. 

Situácia
Situácia

"Pri návrhu 12. radových domov bolo pre nás dôležité dosiahnuť aj v exteriéri istú mieru súkromia. Terasy sme preto riešili ako zálivy medzi jednotlivými domami, pričom navrhnutá predsadená konštrukcia umožnuje inštalovanie tienenia a vertikálnych posuvných lamiel alebo závesov vytvárajúcich intímny exteriérový mikro-priestor, prístupný z obývačky a spálne rodičov. Konštrukcia integruje aj záhradný sklad a umožňuje variabilitu riešení zmienených doplnkov podla preferencií klientov bez zásadnejšieho vplyvu na celkovú estetiku obytného komplexu," opisujú architektonické riešenie domov autori.

Rez a pôdorys domu
Rez a pôdorys domu

Poloha diela

Ing. arch. Peter Kopecký
Ing. arch. Richard Kastel
Ing. arch. Martin Hörmann
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím