Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
29. september 2015
0
3926

Rodinný dom v Unhošti

Nadčasový dom v príjemnom prostredí. Vďaka svojmu otvorenému a bezbarierovému riešeniu a použitým materiálom si svoj pôvab ešte dlho udrží.
Rodinný dom v Unhošti
Autori: prof. Ing. arch. Ján Stempel, Ing. arch. Jan Jakub TesařPlocha pozemku: 789 m2Zastavaná plocha: 230 m2Podlažná plocha: 230 m2Návrh: 2011 - 2012Realizácia: 2013 - 2014Adresa: Unhošť, Česká republikaPublikované: 29. september 2015

Rodinný dom v Unhošťi ponúka energeticky úsporné a komfortné bývanie. Jednopodlažné bezbariérové ​​riešenie bolo vstupnou požiadavkou investora. Jednoduchý kvádrovitý objem domu je zvýraznený zapustenou terasou na južnej strane. Tento prvok nielenže ponúka kryté posedenie v záhrade, ale súčasne zvyšuje tepelnú pohodu za teplých letných mesiacov. V zimných mesiacoch potom majú obytné miestnosti vďaka svojej južnej orientácii pozitívne tepelné zisky. Zo všetkých obytných miestností je priamy prístup na záhradu cez francúzske okná (hliníkový rám s izolačným trojsklom).

foto: FOTES

Mesto Unhošť sa nachádza 19 km od Prahy, blízko Chránenej krajinnej oblasti Křivoklátsko. Pozemok je v blízkosti námestia uprostred zástavby rodinných domov. Dom je priestranný a záhrada prináša súkromie. V záhrade rastie marhuľový strom, ktorý bol uchránený pri výstavbe.

Situácia
Situácia
foto: FOTES
foto: FOTES
Pôdorys
Pôdorys

V centre dispozície je priestranná obývacia izba s kuchynským kútom (60 m2). Dve hlavné spálne sa nachádzajú na východnej a západnej strane domu. Ďalej tu nájdeme tri nepriechodné izby, dve kúpeľne a dve toalety (z toho jedna oddelená). Priestranná komora s chladničkou je vedľa kuchyne. Skrine a police pre väčšinu izieb sa nachádzajú v chodbe a prinášajú mnoho praktických úložných priestorov. Zastrešené parkovanie je riešené prístreškom na severnej strane domu. 

Rez
Rez

Použité technológie a riešenia: Centrálne riadená vzduchotechnická jednotka jednotka s rekuperáciou tepla (distribúcia, klimatizácia, automatická výmena vzduchu), podlahové vykurovanie v kúpeľniach, krb, prídavné elektrické kúrenie, dva vodné zdroje (verejný zdroj vody alebo studňa hĺbky 27 metrov), solárne panely, zelená strecha. Konštrukcia je murovaná, zateplená. Obklad je z borovicového dreva.

foto: FOTES

Steny a strop z priznaného pohľadového betónu a betónových tvárnic v interiéri ponúkajú skvelé neutrálne pozadie pre sýto žltý zabudovaný nábytok a kuchynský kút. Vonkajší plášť tvorí na čierno morený drevený obklad .

foto: FOTES
foto: FOTES
foto: FOTES
foto: FOTES
foto: FOTES
foto: FOTES
foto: FOTES

Poloha diela

prof. Ing. arch. Ján Stempel
Ing. arch. Jan Jakub Tesař

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím