Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
29. september 2015
0
4406

Rodinný dom v Unhošti

Nadčasový dom v príjemnom prostredí. Vďaka svojmu otvorenému a bezbarierovému riešeniu a použitým materiálom si svoj pôvab ešte dlho udrží.
Rodinný dom v Unhošti
Autori: prof. Ing. arch. Ján Stempel, Ing. arch. Jan Jakub TesařPlocha pozemku: 789 m2Zastavaná plocha: 230 m2Podlažná plocha: 230 m2Návrh: 2011 - 2012Realizácia: 2013 - 2014Adresa: Unhošť, Česká republikaPublikované: 29. september 2015

Rodinný dom v Unhošťi ponúka energeticky úsporné a komfortné bývanie. Jednopodlažné bezbariérové ​​riešenie bolo vstupnou požiadavkou investora. Jednoduchý kvádrovitý objem domu je zvýraznený zapustenou terasou na južnej strane. Tento prvok nielenže ponúka kryté posedenie v záhrade, ale súčasne zvyšuje tepelnú pohodu za teplých letných mesiacov. V zimných mesiacoch potom majú obytné miestnosti vďaka svojej južnej orientácii pozitívne tepelné zisky. Zo všetkých obytných miestností je priamy prístup na záhradu cez francúzske okná (hliníkový rám s izolačným trojsklom).

foto: FOTES

Mesto Unhošť sa nachádza 19 km od Prahy, blízko Chránenej krajinnej oblasti Křivoklátsko. Pozemok je v blízkosti námestia uprostred zástavby rodinných domov. Dom je priestranný a záhrada prináša súkromie. V záhrade rastie marhuľový strom, ktorý bol uchránený pri výstavbe.

Situácia
Situácia
foto: FOTES
foto: FOTES
Pôdorys
Pôdorys

V centre dispozície je priestranná obývacia izba s kuchynským kútom (60 m2). Dve hlavné spálne sa nachádzajú na východnej a západnej strane domu. Ďalej tu nájdeme tri nepriechodné izby, dve kúpeľne a dve toalety (z toho jedna oddelená). Priestranná komora s chladničkou je vedľa kuchyne. Skrine a police pre väčšinu izieb sa nachádzajú v chodbe a prinášajú mnoho praktických úložných priestorov. Zastrešené parkovanie je riešené prístreškom na severnej strane domu. 

Rez
Rez

Použité technológie a riešenia: Centrálne riadená vzduchotechnická jednotka jednotka s rekuperáciou tepla (distribúcia, klimatizácia, automatická výmena vzduchu), podlahové vykurovanie v kúpeľniach, krb, prídavné elektrické kúrenie, dva vodné zdroje (verejný zdroj vody alebo studňa hĺbky 27 metrov), solárne panely, zelená strecha. Konštrukcia je murovaná, zateplená. Obklad je z borovicového dreva.

foto: FOTES

Steny a strop z priznaného pohľadového betónu a betónových tvárnic v interiéri ponúkajú skvelé neutrálne pozadie pre sýto žltý zabudovaný nábytok a kuchynský kút. Vonkajší plášť tvorí na čierno morený drevený obklad .

foto: FOTES
foto: FOTES
foto: FOTES
foto: FOTES
foto: FOTES
foto: FOTES
foto: FOTES

Poloha diela

prof. Ing. arch. Ján Stempel
Ing. arch. Jan Jakub Tesař

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím