Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
17. február 2017
0
453

Registrácia na Wienerberger Brick Award 2018 spustená

Prestížna medzinárodná architektonická prehliadka prác. V dvojročných cykloch sa oceňujú inovatívne diela z celého sveta.
Začiatok10.2.2017
08:00
Koniec20.4.2017
16:00
MiestoViedeň
Adresa ,
,
Rakúsko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktŽaneta Uhrecká

Kritici architektúry, novinári a architekti môžu doporučiť a priamo zaregistrovať projekty prostredníctvom online nástroja do 20. apríla 2017 na : www.brickaward.com. Prestížne ocenenie Wienerberger Brick Award, ktoré bolo po prvý krát udelené v roku 2004, sa udeľuje každé dva roky projektom, ktoré sú vynikajúcim príkladom moderného a inovatívneho prístupu k využitiu stavebných materiálov v oblasti architektúry. Spoločnosť Wienerberger udelí toto prestížne medzinárodné ocenenie už po ôsmy krát a vyzýva k prihlasovaniu zaujímavých realizácií.  V poslednom ročníku v roku 2016 bolo do súťaže prihlásených rekordných viac ako 600 realizácií z 55 krajín sveta.

Úspešný  projekt získa nielen prestížne hlavné ocenenie Grand Prize (vrátane víťazstva v kategórii), ale získa aj  peňažnú odmenu vo výške 7000 €. Víťazné projekty v ďalších štyroch kategóriách získajú okrem samotného ocenenia  aj  peňažnú odmenu vo výške 5000 €.

Udeľovaním cien Brick Award, spoločnosť Wienerberger upriamuje pozornosť na výnimočné príklady  inovatívneho využitia stavebných  materiálov v architektúre.

Architekti môžu svoje diela prihlásit do týchto piatich súťažných kategórií:
- Feeling at home (rodinné a bytové domy)
- Living together (verejné a společensky prospešné stavby, architektonické riešena verejných priestorov)
- Working together (administrativne a industriálne stavby)
- Sharing public spaces (začlenenie stavieb do verejného priestoru, celkové riešenie verejného priestoru)
- Building outside the box (inovativne tehlové stavby, ktoré prinášajú nevšedné a inovatívne riešenia)
Bližšie vysvetlenie jednotlivých kategórií nájdete priamo na stránke Brick Award.

Posledná kategória je zameraná na inovatívne koncepty a spôsoby využitia tehál, ako napr.  nové technológie výstavby vrátane tehál vyrobených podľa požiadaviek zákazníka a nové  dekorácie v projekte. Keramické výrobky musia v predložených projektoch zohrávať signifikantnú úlohu v rozsahu od tehál po obkladové pásiky  a keramickú dlažbu. Použitie výrobkov spoločnosti Wienerberger v projekte nie je nutnou podmienkou na zapojenie sa do súťaže. Zvláštny dôraz sa bude klásť na to, ako projekt kombinuje tieto tri aspekty: funkčnosť, udržateľnosť a energetickú hospodárnosť. Doplňujúcim kritériom pre výber nominovaných projektov je ich ukončenie v roku 2014  alebo neskôr, čím sa zabezpečí ich aktuálnosť.

Projekty treba prihlásiť na www.brickaward.com a informáciu o zaregistrovaní s jednou fotografiou projektu zaslať na e-mail: zaneta.uhrecka@wienerberger.com.

Pre inšpiráciu prinášame víťazné diela v jenotlivých kategóriach v poslednom ročníku súťaže Brick Award 2016: (po kliknutí na jednotlivé ateliéry nájdete zaujímavé informácie o víťazných realizáciách priamo na stránke súťaže)
Hlavné prestížne ocenenie: Grand Prize & Special Solution získala kancelárska budova v Rakúskom Lustenau, od architektov z ateliéru baumschlager eberle (dom so zaujímavou energetickou koncepciou sme bližšie predstavili aj na našej stránke)

Víťazom kategórie Grand Prize & Urban Infill bol rodinný dom v španielskom Granollers od španielskych architektov HARQUITECTES

Víťazom kategórie Residential Use sa stal rodinný dom vo Vietnamskom Da Nang od vietnamsských architektov z Tropical space

Víťazom kategórie Public Use sa stalo spoločenské a kultúrne centrum v Belgickom meste Kortrijk od belgických Dehullu Architecten

Víťazom kategórie Re-Use sa stala relizácia kancelárskych priestorov v Brazílskom São Paulo od brazílskych architektov z SuperLimão Studio.

Víťazom kategórie Spezial Price sa stala realizácia Cluster House  v švajčiarsko Zurichu od švajčiarskeho ateliéru Duplex Architekten.

Po ukončení obdobia predkladania projektov 20. apríla 2017, odborná porota zložená z architektov, novinárov a kritikov z oblasti architektúry zúži počet vybraných projektov na 50, ktoré potom budú nominované do súťaže Wienerberger Brick Award 2018 a taktiež budú publikované v sprievodnej knihe “The Brick 18”. Následne medzinárodná porota vyberie piatich víťazov v jednotlivých kategóriách ako aj víťaza hlavnej ceny Grand Prize.

Všetky nominované projekty budú publikované v knihe “The Brick 18”. Oficiálny ceremoniál  Brick Award sa bude konať na jar 2018 vo Viedni . V tom istom čase bude publikovaná  kniha “The Brick 18”, v ktorej bude všetkých 50 nominovaných  projektov.

Pre zaujímavosť realizácia Prestavby starej tehliarskej pece na ateliér v Čachticiach od Pavla Paňáka bola ocenená v celosvetom kole Wienerberger Brick Award v roku 2012. Získala hlavnú cenu v kategórii "Conversion".

4423
Youtube

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím