Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
17. február 2017
0
492

Registrácia na Wienerberger Brick Award 2018 spustená

Prestížna medzinárodná architektonická prehliadka prác. V dvojročných cykloch sa oceňujú inovatívne diela z celého sveta.
Začiatok10.2.2017
08:00
Koniec20.4.2017
16:00
MiestoViedeň
Adresa ,
,
Rakúsko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktŽaneta Uhrecká

Kritici architektúry, novinári a architekti môžu doporučiť a priamo zaregistrovať projekty prostredníctvom online nástroja do 20. apríla 2017 na : www.brickaward.com. Prestížne ocenenie Wienerberger Brick Award, ktoré bolo po prvý krát udelené v roku 2004, sa udeľuje každé dva roky projektom, ktoré sú vynikajúcim príkladom moderného a inovatívneho prístupu k využitiu stavebných materiálov v oblasti architektúry. Spoločnosť Wienerberger udelí toto prestížne medzinárodné ocenenie už po ôsmy krát a vyzýva k prihlasovaniu zaujímavých realizácií.  V poslednom ročníku v roku 2016 bolo do súťaže prihlásených rekordných viac ako 600 realizácií z 55 krajín sveta.

Úspešný  projekt získa nielen prestížne hlavné ocenenie Grand Prize (vrátane víťazstva v kategórii), ale získa aj  peňažnú odmenu vo výške 7000 €. Víťazné projekty v ďalších štyroch kategóriách získajú okrem samotného ocenenia  aj  peňažnú odmenu vo výške 5000 €.

Udeľovaním cien Brick Award, spoločnosť Wienerberger upriamuje pozornosť na výnimočné príklady  inovatívneho využitia stavebných  materiálov v architektúre.

Architekti môžu svoje diela prihlásit do týchto piatich súťažných kategórií:
- Feeling at home (rodinné a bytové domy)
- Living together (verejné a společensky prospešné stavby, architektonické riešena verejných priestorov)
- Working together (administrativne a industriálne stavby)
- Sharing public spaces (začlenenie stavieb do verejného priestoru, celkové riešenie verejného priestoru)
- Building outside the box (inovativne tehlové stavby, ktoré prinášajú nevšedné a inovatívne riešenia)
Bližšie vysvetlenie jednotlivých kategórií nájdete priamo na stránke Brick Award.

Posledná kategória je zameraná na inovatívne koncepty a spôsoby využitia tehál, ako napr.  nové technológie výstavby vrátane tehál vyrobených podľa požiadaviek zákazníka a nové  dekorácie v projekte. Keramické výrobky musia v predložených projektoch zohrávať signifikantnú úlohu v rozsahu od tehál po obkladové pásiky  a keramickú dlažbu. Použitie výrobkov spoločnosti Wienerberger v projekte nie je nutnou podmienkou na zapojenie sa do súťaže. Zvláštny dôraz sa bude klásť na to, ako projekt kombinuje tieto tri aspekty: funkčnosť, udržateľnosť a energetickú hospodárnosť. Doplňujúcim kritériom pre výber nominovaných projektov je ich ukončenie v roku 2014  alebo neskôr, čím sa zabezpečí ich aktuálnosť.

Projekty treba prihlásiť na www.brickaward.com a informáciu o zaregistrovaní s jednou fotografiou projektu zaslať na e-mail: zaneta.uhrecka@wienerberger.com.

Pre inšpiráciu prinášame víťazné diela v jenotlivých kategóriach v poslednom ročníku súťaže Brick Award 2016: (po kliknutí na jednotlivé ateliéry nájdete zaujímavé informácie o víťazných realizáciách priamo na stránke súťaže)
Hlavné prestížne ocenenie: Grand Prize & Special Solution získala kancelárska budova v Rakúskom Lustenau, od architektov z ateliéru baumschlager eberle (dom so zaujímavou energetickou koncepciou sme bližšie predstavili aj na našej stránke)

Víťazom kategórie Grand Prize & Urban Infill bol rodinný dom v španielskom Granollers od španielskych architektov HARQUITECTES

Víťazom kategórie Residential Use sa stal rodinný dom vo Vietnamskom Da Nang od vietnamsských architektov z Tropical space

Víťazom kategórie Public Use sa stalo spoločenské a kultúrne centrum v Belgickom meste Kortrijk od belgických Dehullu Architecten

Víťazom kategórie Re-Use sa stala relizácia kancelárskych priestorov v Brazílskom São Paulo od brazílskych architektov z SuperLimão Studio.

Víťazom kategórie Spezial Price sa stala realizácia Cluster House  v švajčiarsko Zurichu od švajčiarskeho ateliéru Duplex Architekten.

Po ukončení obdobia predkladania projektov 20. apríla 2017, odborná porota zložená z architektov, novinárov a kritikov z oblasti architektúry zúži počet vybraných projektov na 50, ktoré potom budú nominované do súťaže Wienerberger Brick Award 2018 a taktiež budú publikované v sprievodnej knihe “The Brick 18”. Následne medzinárodná porota vyberie piatich víťazov v jednotlivých kategóriách ako aj víťaza hlavnej ceny Grand Prize.

Všetky nominované projekty budú publikované v knihe “The Brick 18”. Oficiálny ceremoniál  Brick Award sa bude konať na jar 2018 vo Viedni . V tom istom čase bude publikovaná  kniha “The Brick 18”, v ktorej bude všetkých 50 nominovaných  projektov.

Pre zaujímavosť realizácia Prestavby starej tehliarskej pece na ateliér v Čachticiach od Pavla Paňáka bola ocenená v celosvetom kole Wienerberger Brick Award v roku 2012. Získala hlavnú cenu v kategórii "Conversion".

4474
Youtube

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím