Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
11. september 2018
0
2013

365 bank & café

Ako by mal vyzerať priestor pre súčasnú digitálnu banku? Je tradičná pobočka pre styk s klientom stále podstatná? Mohla by banka pôsobiť skôr ako ateliér, alebo ako “coworkingový” priestor?
365 bank & café
Autori: Mgr. art. Aleš Šedivec, Mgr. art. Tomáš Tokarčík, Ing. arch. Michal KontšekInvestor: 365 bankNávrh: 2017 - 2017Realizácia: 2017 - 2018Adresa: Žižkova 9, Bratislava, SlovenskoPublikované: 14. september 2018

Aj na tieto otázky sa snažili pri navrhovaní odpovedať architekti z Totalstudia.

Zadanie navrhnúť interiér pre novú digitálnu banku do generických priestorov kancelárskej budovy sme pochopili ako výzvu urobiť namiesto pracoviska skôr súčasné prostredie bez nostalgie za klasickými bankárskymi priestormi. Celková plocha je rozdelená na dve základné časti. Kaviareň a pracovisko. Kaviareň je rozhraním medzi kanceláriou a ulicou, je súčasťou verejného priestoru rovnako ako interiéru banky.

Ambíciou je kaviarenská atmosféra, ktorá môže prispieť k charakteru ulice a je typická pre európske mesto. Dominantou je solídna materialita reprezentovaná napríklad brúseným betónom na podlahe alebo odliatkom barovej dosky. Takmer minimalistický a surový priestor nechce pôsobiť luxusne, ale ani lacno. Exkluzívne povrchy sa striedajú s bežnými. Chce byť pozadím pre každodennú eleganciu.

Foto: Eva Benková
Foto: Eva Benková

Dispozičná schéma kancelárie vychádza z potreby pre vytvorenie 18-tich pracovných miest a zázemia. Podstatnou bola požiadavka na zdieľané oddychové priestory aké poznáme zo “startupov” alebo “coworkingov”.

Pôdorys
Pôdorys Autor: Totalstudio

Priestorový koncept je postavený na princípe niekoľkých vstavaných „superobjektov“, definujúcich jednotlivé zóny a zálivy - superstena, superparapet, kruh, oblúk, alebo bar. Najvýraznejším spomedzi týchto objektov je tzv. „superstena“, ktorá prepája všetky priestory od kancelárie CEO až po kaviareň.

Priestorová schéma
Priestorová schémaAutor: Totalstudio

Podstatným je vzťah uzavretých miestností pre jednania alebo koncentráciu a otvorených zálivov pre bežnú prácu v tíme. Potrebné zázemie a infraštruktúra sú integrované v takzvanej “superstene” lineárne prechádzajúcej pozdĺž celého priestoru, tá je nosičom korporátnej farebnosti, ktorá sa cez tento prvok premieta do každého priestoru a zóny.

Foto: Eva Benková
Foto: Eva Benková
Foto: Eva Benková
Foto: Eva Benková
Foto: Eva Benková
Foto: Eva Benková
Foto: Eva Benková
Foto: Eva Benková

Podklady: Totalstudio

Poloha diela

Mgr. art. Aleš Šedivec
Mgr. art. Tomáš Tokarčík
Ing. arch. Michal Kontšek

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím