Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
17. apríl 2019
0
1963

Lunter bistro, Twin City Tower, Bratislava

Z Banskej Bystrice do Bratislavského "downtownu".
Lunter bistro, Twin City Tower, Bratislava
Autori: Ing.arch. Maroš Fečík, Ing. arch. Katarína Bergerová, Ing. arch. Martin Hudec, PhD.Návrh: 2018 - 2018Realizácia: 2019 - 2019Adresa: Továrenská 11, Bratislava, SlovenskoPublikované: 17. apríl 2019

Zákazník bistra zameraného na zdravé stravovanie prirodzene očakáva poctivú alternatívu presahujúcu bežný štandard. Gastro prevádzka v parteri Twin City Tower sa snaží očakávania naplniť. Či už ide o jedlo alebo architektúru. Malý, ale frekventovaný priestor vyžaduje efektívne dispozičné riešenie, odolné materiály a prehľadný priestorový koncept. "Otvorenosť a poctivosť. Primárne heslá, ktoré charakterizujú značku Lunter boli kľučové aj pri formovaní architektonického konceptu" vysvetľuje architekt Martin Hudec.

Lunter otvára svoje prvé bistro v Bratislave

Gastronomická firma Lunter známa svojim rodinným príbehom a poctivou výrobou rozširuje svoje pole pôsobnosti z Banskej Bystrice aj do vznikajúceho bratislavského "downtownu". Prevádzka v Twin City Tower je orientovaná do novej pešej zóny medzi administratívnymi budovami. 

Foto: Maroš Fečík

Otvorenosť

Bistro je prístupné z interiéru vstupnej haly, čitateľné je však rovnako cez exteriérové presklenie. Vnútorný priestor definuje kompaktná drevená zástena, ktorá skrýva len nevyhnutné zázemie prevádzky (skladovú chladničku, príručný sklad a malú prípravovňu...). Zakomponované sú v nej rovnako plochy pre produkty. Na osi vstupu sa nachádzajú otvorený šalátový bar a transparentná prípravovňa jedál s obslužným pultom. Zóna návštevníkov a obsluhy je delená vizuálne iba pomocou zníženej priehľadnej police nad pultom, čím menšiemu retailu neuberá na ploche. Časť obalená v nerezi vyjadruje čistotu procesu prípravy gastronomických produktov. Koncept otvorenosti vyjadruje rovnako aj stropná vrstva bez podhľadu.

Axonometria
AxonometriaAutor: plusminusarchitects
Pôdorys
PôdorysAutor: plusminusarchitects

Poctivosť

Použité materiály podporujú ideu firmy Lunter založenú na uveriteľnosti a pravdivosti. Dlhá drevená stena je komponovaná z hralonov z dubového masívu, do ktorých je vyfrézovaná kanelúra. Tá dodáva interiéru špecifický detail, plasticitu a haptický zážitok. Rovnaký detail je použitý aj na ostatnom zariadení. Výdajný pult je navyše doplnený zeleným morením, ktoré identifikuje prevádzku a jej nový branding. Pri vstupe je osadená zelená stena z jedlých byliniek, ktoré môže návštevník použiť do zakúpeného jedla. Liata betónová podlaha a priznaný strop s technológiami predstavujú základné horizontálne vrstvy, medzi ktorými sa odohráva príbeh bistra.

"Prevádzka Lunter bistra má ambíciu priniesť aj kúsok rodinného, tradičného, či dokonca rurálneho prostredia do vznikajúceho nového centra mesta s dynamickým životným štýlom," dodáva Martin Hudec.

Foto: Maroš Fečík
Foto: Maroš Fečík
Foto: Maroš Fečík
Foto: Maroš Fečík
Foto: Maroš Fečík
Foto: Maroš Fečík
Foto: Maroš Fečík
Foto: Maroš Fečík
Foto: Maroš Fečík
Foto: Maroš Fečík
Foto: Maroš Fečík
Foto: Maroš Fečík

Poloha diela

Ing.arch. Maroš Fečík
Ing. arch. Katarína Bergerová
Ing. arch. Martin Hudec, PhD.

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím