Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
8. február 2017
0
2584

Vino Bar, Bratislava

Interiér bistra a denného baru v parteri polyfunkčného objektu. Pri rekonštrukcii zostali zachované pôvodné betónové konštrukcie. Návrh architektov pomohol získať priestoru novú kvalitu.
Vino Bar, Bratislava
Ateliér: CompassAutori: Ing. arch. Miroslava GašparováSpolupráca: Lucia Benetinová (Logo a grafický dizajn)Návrh: 2016 - 2016Realizácia: 2016 - 2016Adresa: Miletičova 5, Bratislava, SlovenskoPublikované: 10. február 2017

Dielo predstavujeme s autorským textom:

Vino Bar sa nachádza v zrekonštruovanej administratívnej budove na Miletičovej ulici č. 5 v Bratislave, ktorú náš ateliér nedávno realizoval. Budova prešla kompletnou rekonštrukciou na moderný polyfunkčný objekt s hlavnou funkciou bývania.

Foto: DYNAMEET studio

Priestory Vinobaru sú situované na prízemí budovy, s priamym vstupom z Miletičovej ulice. Vinobar sa nachádza v parteri pod úrovňou ulice, čo prekonávajú terénne schody. Tie sú v lete využívané aj ako prirodzené exteriérové sedenie, ktoré dotvára čulú atmosféru.

Foto: DYNAMEET studio
Foto: DYNAMEET studio
Pôdorys
Pôdorys

Vinobar je rozdelený na 2 časti. V prvej vstupnej miestnosti sa nachádza bistro s barovým pultom a sedením. Priestoru dominuje stena z betónových tvárnic a namieru vyrobená kovová polica na fľaše s vínom.

Kuchynka je ukrytá hneď za barom a napriek malému priestoru, ktorým disponuje, dokonale spĺňa potreby Vinobaru. Všetko tu má svoje jasné miesto. Taktiež je šikovne využitý malý priestor pod schodami na sklad.

V druhej časti nájdete salónik s nízkym sedením a chladničkami na víno, ktoré sú súčasťou zariadenia interéru.

Foto: DYNAMEET studio
Foto: DYNAMEET studio
Foto: DYNAMEET studio

Farebná jednoduchosť

Našou snahou bolo, aby interiér posobil čisto a zároveň príjemne a útulne. Zvolili sme jednoduché farby - antracitovú na steny, interiérové dvere, podnož barového pultu, police, nábytok, ale aj radiátory a vzduchotechniku a decentnú bielu farbu na stenu v salóniku a na toaletách. O ostatné farby sa postarali samotné materiály - drevo a betón.

Foto: DYNAMEET studio
Foto: DYNAMEET studio

Pravdivé materiály - Drevo, betón, kov a koža

Pri rekonštrukcii sme sa rozhodli zachovať pôvodné steny a strop z betónu. K tomu sme doladili obklad na stenu z pohľadového betónu a dve betónové svietidlá nad stolmi v barovej časti.

Stoly a barový pult sú vyrobené z dubového dreva. Stoly majú okrúhly alebo štvorcový tvar, čo v interiéri pôsobí hravo. Vedia tak variovať v priestore podľa aktuálnych potrieb Vinobaru. Podlaha je tiež drevená - pravá dubová, ktorá časom získava patinu.

Zaujímavým prvkom, ktorý predeľuje bistro od salónika sú namieru robené dubové dvere. Krídlové dvere na celú výšku priestoru umožnia vytvoriť intiminu v salóniku a oddelia priestor baru alebo vítajú na ďalší vstup.

Kov sa nachádza na už spomenutých policiach s vínom, podnožiach stolov a stoličiek. Sedacia čast stoličiek je vyrobená z textílie v príjemných zemitých farbách, ktoré farebne dokonale dotvárajú interiér Vínobaru. Sedenie v salóniku dotvárajú namieru vyrábané koženkové lavice s vankúšmi ako operadlami na stene.

Foto: DYNAMEET studio
Foto: DYNAMEET studio
Foto: DYNAMEET studio
Foto: DYNAMEET studio
Foto: DYNAMEET studio
Foto: DYNAMEET studio
Foto: DYNAMEET studio
Foto: DYNAMEET studio

Ateliér

Poloha diela

Ing. arch. Miroslava Gašparová

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím