Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
1. apríl 2019
0
1946

Byt pre cestovateľa Hájpark, Bratislava

Malé zadanie, precízna práca.
Byt pre cestovateľa Hájpark, Bratislava
Autori: Ing. arch. Peter Šercel, Ing. arch. Andrej ŠvecNávrh: 2018 - 2019Realizácia: 2019 - 2019Adresa: Kutlíkova 13, Bratislava, SlovenskoPublikované: 3. apríl 2019

Interiér v druhej etape rezidenčného projektu Hájpark na Kutlíkovej ulici v Petržalke. Obytný priestor dvojizbového bytu je orientovaný do zeleného vnútrobloku. Špecifikom bytov v Hájparku je ich vnútorná flexibilita. Každý z bytov mal viacero možných dispozičných riešení z ktorých si záujemca mohol vybrať... Architekti Šercel Švec však vstupovali do priestoru v neskoršej fáze. Hranice boli jasne dané, bolo potrebné zaobísť sa bez stavebných zásahov.

Celý koncept má svoju hlavu a pätu. Je zrejmé, že architekti a investor vedeli čo chcú. Ťažiskom architektonického riešenia je prehľadné usporiadanie funkčných zón v dennej časti bytu. Priestor má ambíciu ponúknuť viac, ako len strechu nad hlavou. Napríklad takú samozrejmú (a predsa zriedkavú) vlastnosť, akou je príjemné prostredie pre život.

To čo pôsobí jednoducho je zároveň precízne premyslené. Elementárne formy v interiéri sú dobrým základom, na ktorom sa v ďalšom pláne môže rozvíjať osobnosť používateľa.

Peter Šercel a Andrej Švec často prekračujú bežnú hranicu architektonického návrhu a dostávajú sa až k produktovému dizajnu. Príkladom môže byť napríklad jedálenský stôl so zrkadlovou “nohou” a zaujímavým detailom v podobe odsadenej vodorovnej dosky...

Foto: Tomáš Manina

Byt podrobnejšie predstavia architekti:

Byt cestovateľa sa nachádza na piatom nadzemnom podlaží v bytovom dome HájPark v Bratislave. Pri návrhu sme sa museli popasovať s materiálovým štandardom bytu, nakoľko sme do procesu tvorby vstúpili neskôr. Vložením „kubusov“ mobiliáru sme sa snažili priestor ponechať otvorený a komunikatívny. Navrhovali sme priestory dennej časti bytu a prislúchajúcej chodby.

Prioritou bolo vytvorenie jednoduchého racionálneho základu, ktorý vzájomne komunikuje a vytvára prelínajúce sa funkčné zóny pracovne, kuchyne, lounge, obývacej izby a domácej kaviarne na ploche 25 m2. Do bytu sa nevstupovalo so stavebnými zásahmi, všetky potreby boli naplnené mobiliárom. Teplo domova dotvárajú suveníry klienta z ciest po svete. Preto zrkadlové plochy dotvárajú jednoduchosť mobiliáru o optický klam a vzdušnosť.

Pôdorys
PôdorysAutor: architekti Šercel Švec
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina

Podklady: Šercel Švec

Za výborné fotografie ďakujeme Tomášovi Maninovi.

Poloha diela

Ing. arch. Peter Šercel
Ing. arch. Andrej Švec

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím