Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
17. august 2021
1
1603

Polyfunkčné centrum, areál baní Handlová: diplomová práca nominovaná na Cenu profesora Jozefa Lacka

Projekt konverzie starej triedičky uhlia.
Polyfunkčné centrum, areál baní Handlová: diplomová práca nominovaná na Cenu profesora Jozefa Lacka
Autori: Ing.arch. Samuel Kadák, Ing. arch. Štefan Polakovič (vedúci práce)Návrh: 2021 - 2021Adresa: Areál baní Handlová , SlovenskoPublikované: 21. august 2021

Navrhované polyfunkčné centrum je rovnako ako nedávno publikované projekty liečebného domu a kúpeľného centra súčasťou konceptu transformácie rozsiahleho brownfieldu na Hornej Nitre, ktorým sa počas uplynulých semestrov zaoberal vertikálny ateliér pod vedením Štefana Polakoviča a Jozefa Bátora (rozhovor s vedúcimi ateliéru o hľadaní potenciálu a možných riešení nájdete tu). Viac ako stostranové portfólio Samuela Kadáka, predstavuje projekt, ktorý zapadá do mozaiky živej mestskej štvrte. Rozširuje sídlo o nové plochy a funkcie, súčasne však plne rešpektuje a vyzdvihuje banícku minulosť lokality. 

"Práca je postavená na silnom koncepte, podložená rozsiahlymi analýzami a štúdiami. Samuel Kadák riešil v rámci konverzie Areálu baní Handlová revitalizáciu a transformáciu starej triedičky uhlia na multifunkčný objekt. Architektonicko-výtvarné riešenie je presvedčivo zvládnuté a  jasne graficky podané. Dispozičné riešenie rešpektuje pôvodnú tektoniku objektu, architektonický výraz je postavený na priznaní jednotlivých materiálov v ich vnútornej konštrukčnej logike. Na tejto platforme je možné nechať vyznieť dominantne pôsobiace hmoty dopravníkov s veľkoplošným presklením, ktoré slúžia novej funkcii. Práca prináša rad pozitívnych podnetov, objekt by bol nesporným obohatením prostredia. Fasády prinášajú zaujímavé výtvarné členenie a korešpondujú s bohatosťou vnútornej priestorovej štruktúry. Grafický prejav a celkové zvládnutie problematiky je na vysokej technickej a koncepčnej úrovni," píše v odôvodnení nominácie hodnotiaca komisia Ceny profesora Jozefa Lacka.

Plagáty:

Poloha diela

Ing.arch. Samuel Kadák
Ing. arch. Štefan Polakovič

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím