Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
15. august 2016
0
3022

Event House Žilina

Nový eventový priestor v priemyselnej zóne mesta Žilina. Stará výrobná hala bola prestavaná s rešpektom a vznikol variabilný eventový priestor. Potešujúci príklad konverzie nevyužitých industriálnych objektov pre kultúrne využitie.
Event House Žilina
Autori: Ing.arch. Juraj Hubinský, Ing. arch. Peter Kuklica, Ing. arch. Martin SmerekPodlažná plocha: 1700 m2Investičný náklad: 1 mil. €Návrh: 2015 - 2015Realizácia: 2015 - 2015Adresa: Bytčická 16, Žilina, SlovenskoPublikované: 19. august 2016

Trojloďový objekt v areáli INGEA, ktorý pôvodne navrhol Interprojekt Brno roku 1970 ako dostavbu závodu a dielne pre IGHP národný podnik Žilina, slúžil na výrobu vrtných súprav a opravu vrtnej techniky až do roku 2015. Zámer pustiť sa do rekonštrukcie starej výrobnej haly na eventové priestory, vznikol z potreby rozšíriť v Žiline ponuku eventových priestorov, v ktorých by boli realizované koncepty a formáty podujatí, ktoré doposiaľ nemali v regióne svoje zázemie. Eventová agentúra SpicyBrown prišla s projektom Event House Žilina, do ktorého následne spolufinancovaním vstúpil majiteľ budovy. Hlavnou výzvou zadania bolo skĺbiť surovú priemyselnú halu s luxusným cateringom v ľudskej mierke.

„Pri navrhovaní sme sa zamýšľali nad autenticitou a významom použitých materiálov. Hľadali sme spôsob ako rešpektovať areál a kombinovať pôvodnú halu na stroje s novou, na pohľad protichodnou funkciou a mierkou. Preto sme volili tradičné materiály zachovávajúce industriálny podtón, ako kov, tehla, drevo a betón, ktoré sme použili moderným spôsobom. Zvýraznili sme priehľadnosť a nadľahčenosť týchto materiálov a tým sme prerobili pôvodný priestor zohľadňujúc ľudské proporcie,“ hovoria architekti.

Foto: Tomáš Manina
Situácia
Situácia
Foto: Tomáš Manina

Event House svojou variabilitou dokáže vyhovieť menším firemným eventom, aj veľkokapacitným projektom (1000+ hostí). Priestor je zložený z 3 eventových hál, vonkajšej terasy, interiérových barov, backstagu, zázemia pre catering a šatní pre návštevníkov podujatia. Hala dovoľuje upravovať kapacitu i spôsob sedenia podľa požiadaviek klienta.

Pôdorys
Pôdorys

Hlavná loď je čistá, otvorená a funkčne univerzálna. Čiernou farbou je zvýraznená pôvodná oceľová nosná konštrukcia. Podľa potrieb eventov je tento priestor efektne nasvetľovaný dočasnou svetelnou technikou.

Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina

Zo vstupného foyera do hlavného eventového priestoru, prechádzame portálom vymedzeným tehlovými perforovanými stenami. V bočných lodiach sa nachádzajú dva vizuálne odlišné bary, pre potreby rôznych typov akcií. V prvej lodi pôsobí bar technickejšie s ťahokovovým zábarím, neónovými podsvietením v tvare písmen X a betónovým priečelím baru. Na bočnej stene lode sa nachádza obklad z drevených lamiel. V druhej lodi má bar jemnejší charakter, umocnený grafickým obkladom a policou. Na bočnej stene sa nachádza obklad z oceľových profilov s ťahokovom a drevenými tabuľami.

Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina

Vo vstupnom foyere je vložený oceľový rastrový podhľad doplnený spustenou hladinou bodových svetielok, jednotlivo a rovnomerne upevnených na koncoch tenkých tyčí. Po zapnutí tak vytvárajú príjemný efekt zníženého osvetlenia zdôrazňujúceho atmosféru vo foyere.

Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina

Večerná atmosféra Event Housu je kľúčová a stavia na svetelných efektoch a tlmenom osvetlení. Zjemňuje tak výšku hál, prepája jednotlivé priestory a dotvára slávnostnú atmosféru.

Foto: Event House
Foto: Event House
Foto: Event House
Vizualizácia
Vizualizácia
Vizualizácia
Vizualizácia
Vizualizácia
Vizualizácia

Podklady: Juraj Hubinský

Poloha diela

Ing.arch. Juraj Hubinský
Ing. arch. Peter Kuklica
Ing. arch. Martin Smerek

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím