Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
15. august 2016
0
3285

Event House Žilina

Nový eventový priestor v priemyselnej zóne mesta Žilina. Stará výrobná hala bola prestavaná s rešpektom a vznikol variabilný eventový priestor. Potešujúci príklad konverzie nevyužitých industriálnych objektov pre kultúrne využitie.
Event House Žilina
Autori: Ing.arch. Juraj Hubinský, Ing. arch. Peter Kuklica, Ing. arch. Martin SmerekPodlažná plocha: 1700 m2Investičný náklad: 1 mil. €Návrh: 2015 - 2015Realizácia: 2015 - 2015Adresa: Bytčická 16, Žilina, SlovenskoPublikované: 19. august 2016

Trojloďový objekt v areáli INGEA, ktorý pôvodne navrhol Interprojekt Brno roku 1970 ako dostavbu závodu a dielne pre IGHP národný podnik Žilina, slúžil na výrobu vrtných súprav a opravu vrtnej techniky až do roku 2015. Zámer pustiť sa do rekonštrukcie starej výrobnej haly na eventové priestory, vznikol z potreby rozšíriť v Žiline ponuku eventových priestorov, v ktorých by boli realizované koncepty a formáty podujatí, ktoré doposiaľ nemali v regióne svoje zázemie. Eventová agentúra SpicyBrown prišla s projektom Event House Žilina, do ktorého následne spolufinancovaním vstúpil majiteľ budovy. Hlavnou výzvou zadania bolo skĺbiť surovú priemyselnú halu s luxusným cateringom v ľudskej mierke.

„Pri navrhovaní sme sa zamýšľali nad autenticitou a významom použitých materiálov. Hľadali sme spôsob ako rešpektovať areál a kombinovať pôvodnú halu na stroje s novou, na pohľad protichodnou funkciou a mierkou. Preto sme volili tradičné materiály zachovávajúce industriálny podtón, ako kov, tehla, drevo a betón, ktoré sme použili moderným spôsobom. Zvýraznili sme priehľadnosť a nadľahčenosť týchto materiálov a tým sme prerobili pôvodný priestor zohľadňujúc ľudské proporcie,“ hovoria architekti.

Foto: Tomáš Manina
Situácia
Situácia
Foto: Tomáš Manina

Event House svojou variabilitou dokáže vyhovieť menším firemným eventom, aj veľkokapacitným projektom (1000+ hostí). Priestor je zložený z 3 eventových hál, vonkajšej terasy, interiérových barov, backstagu, zázemia pre catering a šatní pre návštevníkov podujatia. Hala dovoľuje upravovať kapacitu i spôsob sedenia podľa požiadaviek klienta.

Pôdorys
Pôdorys

Hlavná loď je čistá, otvorená a funkčne univerzálna. Čiernou farbou je zvýraznená pôvodná oceľová nosná konštrukcia. Podľa potrieb eventov je tento priestor efektne nasvetľovaný dočasnou svetelnou technikou.

Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina

Zo vstupného foyera do hlavného eventového priestoru, prechádzame portálom vymedzeným tehlovými perforovanými stenami. V bočných lodiach sa nachádzajú dva vizuálne odlišné bary, pre potreby rôznych typov akcií. V prvej lodi pôsobí bar technickejšie s ťahokovovým zábarím, neónovými podsvietením v tvare písmen X a betónovým priečelím baru. Na bočnej stene lode sa nachádza obklad z drevených lamiel. V druhej lodi má bar jemnejší charakter, umocnený grafickým obkladom a policou. Na bočnej stene sa nachádza obklad z oceľových profilov s ťahokovom a drevenými tabuľami.

Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina

Vo vstupnom foyere je vložený oceľový rastrový podhľad doplnený spustenou hladinou bodových svetielok, jednotlivo a rovnomerne upevnených na koncoch tenkých tyčí. Po zapnutí tak vytvárajú príjemný efekt zníženého osvetlenia zdôrazňujúceho atmosféru vo foyere.

Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina
Foto: Tomáš Manina

Večerná atmosféra Event Housu je kľúčová a stavia na svetelných efektoch a tlmenom osvetlení. Zjemňuje tak výšku hál, prepája jednotlivé priestory a dotvára slávnostnú atmosféru.

Foto: Event House
Foto: Event House
Foto: Event House
Vizualizácia
Vizualizácia
Vizualizácia
Vizualizácia
Vizualizácia
Vizualizácia

Podklady: Juraj Hubinský

Poloha diela

Ing.arch. Juraj Hubinský
Ing. arch. Peter Kuklica
Ing. arch. Martin Smerek

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím