Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
21. marec 2022
0
923

Interiér Bo District, Praha

Reštaurácia v blízkosti frekventovanej Národní třídy rozšírila sieť prevádzok s vôňou ázijskej kuchyne.
Interiér Bo District, Praha
Autori: Grau, GutGutPodlažná plocha: 131 m2Návrh: 2020 - 2021Realizácia: 2021 - 2021Adresa: Ostrovní 28, Praha, SlovenskoPublikované: 22. apríl 2022

Interiéry od Grau a GutGut sa stali pevnou súčasťou konceptu bistier SOHO. Autorská spolupráca ateliérov pokračuje aj pri novej pražskej pobočke Bo district. Východiskom bol v tomto prípade členitý parter rožného meštianskeho domu, ktorí sa snažili autori opticky zjednotiť a presvetliť. Do voľného rámca, ktorý definujú odolné materiály a tlmená farebná schéma, vkladajú výrazné priestorové elementy a voľne rozmiestnený mobiliár. 

Foto: Matej Hakár
Foto: Matej Hakár

Klenutý priestor, delený na viacero výškových úrovní, je vizuálne zjednotený a doplnený o solitérne prvky. Vstup do reštauračnej časti akcentuje box zo sivej mdf dosky, ktorý zároveň vytvára kulisu pre barový pult s bielym obkladom. Tmavý stolársky prvok zakrýva nerovnosti priestoru a integruje potrebné zázemie, vrátane schodiska vedúceho do privátnejšej časti reštaurácie a kuchyne. Celú kompozíciu dopĺňa výrazné svietidlo z ohýbaného pozinkovaného plechu nad barom.

Zjednocujúcim prvkom v interiéri je opakujúca sa rámová konštrukcia z bieleho ťahokovu. "Jemná štruktúra vytvára v priestore zóny intimity, no stále zachováva transparentnosť a priehľady,” vysvetľujú svoj zámer autori. Komplementárnym detailom sú tenké zelené oceľové zábradlia.

V spodnej časti bistra architekti zachovali pôvodný gastro výťah, ktorý zároveň obalili do zhodného bieleho ťahokovu. Na výťah nadväzuje sekundárny pult s bielym obkladom. 

Steny a klenuté stropy zjednotila nová svetlá omietka, ktorá vnáša do interiéru jemnú textúru. Kontrastne k svetlému interiéru pôsobí tmavé zázemie s toaletami. Vložený mobiliár je jednoduchý. Stoly z bukovej preglejky, so zelenými kovovými nohami, dopĺňajú masívne dubové stoličky.

Neoddeliteľnú súčasť architektonického riešenia tvorí osvetlenie. Bodové svetlá, nasmerované na stoly, spája oceľová pásovina do priestorových prvkov. Dopĺňa ich dvojica neónov - línia a kruh, ktoré dotvárajú vizuálnu identitu priestoru. Svetlá sa stávajú dôležitou ingredienciou dokresľujúcou atmosféru reštaurácie a scénu pre stolovanie.

Axonometria
AxonometriaAutor: GRAU
Pôdorys
PôdorysAutor: GRAU
Pôdorys
PôdorysAutor: GRAU
Foto: Matej Hakár
Foto: Matej Hakár
Foto: Matej Hakár
Foto: Matej Hakár
Foto: Matej Hakár
Foto: Matej Hakár
Foto: Matej Hakár
Foto: Matej Hakár
Foto: Matej Hakár
Foto: Matej Hakár
Foto: Matej Hakár
Foto: Matej Hakár
Foto: Matej Hakár

Autor: GRAU + GutGut
Fotografie: Matej Hakár

Poloha diela

Grau
GutGut

Súvisiace články

Matej HakárSKBratislava
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím